Wernisaż i wystawa malarki Elżbiety Rączki

Wernisaż i wystawa malarki Elżbiety Rączki

W piątek 9 marca w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbędzie się wernisaż inaugurujący wystawę Elżbiety Rączki, uzdolnionej malarki z Wołomina. Jej prace będzie można oglądać do 22.03 br.

Elżbieta Raczka ukończyła Wydział Nauczycielski na Politechnice Radomskiej, specjalność plastyka, kierunek malarstwo. Dyplom z malarstwa pt. „Pejzaż w technice pasteli” przygotowała pod kierunkiem prof. ASP z Łodzi Aleksandra Olszewskiego. Ukończyła również Studium Pedagogiczne i Studium Nauczycielskie o kierunku plastycznym.

Uprawia malarstwo sztalugowe olejne oraz malarstwo w suchej pasteli. Maluje również na szkle i tkaninach. Tematami jej prac są pejzaże, kwiaty, martwa natura oraz ludzie. Jej prace, tworzone w plenerze i w pracowni, są pełne barwy, światła i ekspresji. Znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą we Francji, Holandii, Niemczech i USA. Brały udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Warszawie, Brennej, Radomiu, Wołominie, Międzyzdrojach, Unieściu, Jadowie, Długosiodle, Poznaniu, Goleniowie, Rzeszowie i innych miastach Polski.

Na swoim koncie ma również dwudziestoletni staż pracy pedagogiczno-plastycznej z dziećmi, młodzieżą szkolną i studencką – prowadzi dla nich lekcje i wykłady z plastyki i historii sztuki, kółka i plenery malarskie oraz wystawy.
W roku 2007 otrzymała medal Błękitnego Gryfa za szczególny wkład w rozwój oraz upowszechnieni kultury i sztuki na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Oddział Mazowiecki Mazowieckiego Towarzystwa Kultury w Warszawie i Klubu Twórców „Pasja” w Szczecinie, należy do Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział Mazowiecki, jest członkiem Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu oraz Fundacji Dziedzictwo Nadbużańskie.

Więcej o artystce na stronie www.elzbieta-raczka.cba.pl.

Kategoria: