Wieczór autorski Heleny Baronicz

Wieczór autorski Heleny Baronicz

W sobotę 14 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie odbył się wieczór autorski wołomińskiej poetki Heleny Baronicz.

To był wieczór pełen wspomnień, wzruszeń, muzyki, poezji i uśmiechu autorki. Wspominaliśmy literackie początki naszego gościa o których traktuje m.in. tomik wierszy pt.”Wizerunek”. Z kolei książka pt. „Przygoda z piórem” jest formą podziękowania dla osób, które przez lata wspierały ją w literackich poczynaniach. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze pani Heleny w interpretacji Bernadety Lorent i Krystyny Szemraj, która była jednocześnie prowadzącą całe wydarzenie.

Kilka swoich ulubionych wierszy przeczytała Pani Teresa Lipowska, aktorka, miłośniczka talentu poetki. Muzycznie wieczór uświetnili Faustyna Sasin, Weronika Seroczyńska, Adrian Radzikowski, uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego z dyrektorem Pawłem Rozbicki na czele. Usłyszeliśmy m.in. „Polonez A’dur” Fryderyka Chopina czy ukochany utwór pani Heleny – „Czardasz”. Zwieńczeniem wieczoru było wspólnie odśpiewane „Sto lat”.

Cytując jeden z wierszy Pani Heleny: „Piszę z potrzeby zatrzymania chwil, które bezpowrotnie umykają…” . Miejmy nadzieję, że ten wieczór, ta chwila zostaną we wspomnieniach na długo w jednym z kolejnych dzieł. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji spotkania. Szczególne podziękowania kierujemy do Krystyny Szemraj i Marty Lipińskiej za serce i zaangażowanie.

Zobacz zdjęcia:

Kategoria: