Wielki Finał Charytatywnego Turnieju “Dzieci-Dzieciom” – relacja

Wielki Finał Charytatywnego Turnieju "Dzieci-Dzieciom" - relacja

Po bardzo emocjonujących eliminacjach, w których wzięło udział blisko 800 dzieci, przyszedł czas na Wielki Finał turnieju, który został rozegrany w sobotę (24.02.18) na hali w Zespole Szkół nr. 1 w Wołominie. W zawodach wzięły udział drużyny AMP GOOL z całego Mazowsza. Powiat Wołomiński reprezentowały drużyny z Wołomina, Duczek, Klembowa oraz Leśniakowizny.

Mecze były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych: 2012/11, 2010/2009, 2008/2007 oraz 2006/05. Dla wszystkich uczestników turnieju było to z pewności wydarzenie, na które czekali z wielką niecierpliwością, a każdy z nich chciał jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie. Poza rywalizacją sportową na wszystkich zawodników oraz ich opiekunów czekały rozmaite atrakcje. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrz Wołomina – Elżbiety Radwan.

Podczas turnieju obecny był Paweł Skóra – trener techniki AMP GOOL oraz Mistrza Świata i Europy w piłkarskim Freestyle, który  zaprezentował swoje niesamowite wyczyny z piłką. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach z techniki piłkarskiej. Podczas finału można było wylicytować koszulkę Reprezentacji Polski z autografem Kamila Grosickiego, buty piłkarskie z autografem Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka oraz piłkę z autografem Jakuba Rzeźniczaka. Pieniądze uzyskane podczas licytacji będą przekazane na letnie obozy podopiecznych AMP Futbol Varsovia, czyli dzieci z niepełnosprawnością ruchową, które podczas turnieju zaprezentowały przed publicznością swoje piłkarskie umiejętności. Kibicował im m.in. Piotr Świerczewski, wybitny reprezentant Polski. Punktem kulminacyjnym loterii fantowej był “Weekend ze Skodą”, gdzie można było wygrać zatankowany samochód marki Skoda do dyspozycji na cały weekend. Nagrodę ufundowała Grupa Auto Wimar, Sponsor Tytularny wydarzenia.

Po całodniowej rywalizacji udało wyłonić się najlepsze zespoły Wielkiego Finału. W kategorii 2012/11 najlepsza okazała się drużyna AMP Stanisławów I, natomiast w kategorii 2010/09 zwyciężył zespół AMP Leśniakowizna. W kategorii 2007/08 zwycięstwo świętowała drużyna AMP Łosice, a w najstarszej kategorii wiekowej 2006/05 wygrał zespół AMP Goworowo.
Oto klasyfikacja końcowa drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Na koniec turnieju każdy zawodnik otrzymał medal i puchar z rąk Elżbiety Radwan- Burmistrza Miasta Wołomin oraz Wicemistrza olimpijskiego z Barcelony z 1992 roku – Piotra Świerczewskiego i Magdaleny Wojtaszek- przedstawicielki sponsora tytularnego, Grupy Auto Wimar. Natomiast najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii wiekowej dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez: Grupa Auto Wimar, PWiK Wołomin, ZEC Wołomin, FOTO-ELKA, AM Events, wolomin.swiatlowod.pl, a także sklep piłkarski GOOLSHOP.pl.
Ponadto wyłoniliśmy najlepszego bramkarza, najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika Turnieju. W najmłodszej kategorii wiekowej nagrodziliśmy również najmłodszego zawodnika turnieju, urodzonego w końcówce listopada 2012 roku. Poniżej zawodnicy, którzy zwyciężyli w poszczególnych kategoriach:

Zarząd Klubu AMP GOOL chciałby podziękować wszystkim przybyłym gościom i rodzicom za wspaniały doping i wsparcie młodych piłkarzy. Ogromne podziękowania należą się również władzom samorządowym, Staroście Powiatu Wołomińskiego Kazimierzowi Rakowskiemu, Burmistrz Miasta Wołomin Elżbiecie Radwan oraz Sponsorom Głównym: Grupa Auto Wimar, PWiK Wołomin oraz ZEC Wołomin za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji tak szczytnego wydarzenia, jakim był Wielki Charytatywny Turniej Grupy AUTO WIMAR „Dzieci – Dzieciom”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Więcej informacji na temat AMP GOOL znajduje się na stronie internetowej.

Kategoria: