Wielkie święto miłośników drzew za nami!

Wielkie święto miłośników drzew za nami!

Piękna pogoda i piękne okoliczności przyrody parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich towarzyszyły tegorocznym obchodom Dnia Drzewa! To wspaniałe święto weszło już na stałe w kalendarz imprez gminy Wołomin.

Złota polska jesień zaprezentowała w pełni swoje uroki wszystkim, którzy byli z nami w tę niedzielę! Miłośnicy przyrody w różnym wieku doskonale się bawili na stoiskach z animacjami, zdobywali atrakcyjne nagrody w naszych konkursach oraz własnoręcznie ozdabiali eko-torby. Mała chmurka opowiedziała o wielkim wpływie, jaki każdy z nas ma na środowisko – jesteśmy pewni, że młodzi widzowie spektaklu edukacyjnego zapamiętają jej słowa na długo!

Jednak nie tylko dzieci doskonale spędziły czas – ich opiekunowie mieli okazję porozmawiać z naszymi Eko-Edukatorami oraz dowiedzieć się więcej na temat działań, jakie w trosce o czyste powietrze podejmuje gmina Wołomin. W górę poszybował nasz Licznik Drzew – rozdaliśmy mieszkańcom ponad 600 sadzonek! Będą wspaniałą pamiątką po tegorocznych obchodach Dnia Drzewa, ale też istotnie wpłyną na stan powietrza w naszej gminie. Pamiętajcie, żeby zgłaszać swoje nasadzenia na stronie: https://wolomin.org/licznik-drzew/ (aktywny link do Licznika).
_______________________
Wydarzenie organizowane jest w ramach realizacji zadania pn. „Przeprowadzenie dwóch akcji informacyjno-edukacyjnych w Gminie Wołomin” współfinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia (kliknij na fotografię, aby ją powiększyć):