Wiosenne porządki w lesie

Zdjęcie grupowe uczestników akcji sprzątania lasu zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów

Wspólne sprzątanie jest tradycyjnym elementem wołomińskich obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów. Pierwsza w tym roku akcja odbyła się w sobotę 25 marca i jak zwykle zgromadziła liczne grono miłośników przyrody.

Chociaż ciągle nie brakuje tych, którzy zaśmiecają wspólną przestrzeń to wyraźnie widać pozytywny trend – odpadów z roku na rok jest coraz mniej, a chętnych do dbania o przyrodę coraz więcej! W naszych akcjach uczestniczą całe rodziny – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Wśród nich liczne grono stanowią przedstawiciele Wołomińskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta oraz Zielonych Klas i Grup.

Tak było również w sobotę 25 marca. Liczna grupa mieszkańców z uśmiechem na ustach i w doskonałych nastrojach uprzątnęła teren u zbiegu ulic Wroniej i Słowiczej w Wołominie. Miejsce wybraliśmy wspólnie z członkami Zabieganego Wołomina, którzy podczas swoich treningów doskonale poznali okoliczne lasy.

Aby tradycji stało się zadość dla uczestników naszego wydarzenia przygotowaliśmy 500 sadzonek drzew i krzewów – zasadzone w ogrodach są trwałą pamiątką po naszych akcjach. Do nowych domów trafiły m.in. lilaki, graby, buki, kaliny i klony. Wspólnymi siłami zebraliśmy 1800 kilogramów odpadów, które zostały odebrane przez MZO Wołomin, które zapewnia stale wsparcie logistyczne naszych akcji.