Wizyta na Powązkach

Wizyta na Powązkach

Delegacja władz gminy Wołomin wraz z Anną Rogaską, wnuczką brata księdza Ignacego Skorupki odwiedzili powązkowski cmentarz i złożyli symboliczna wiązankę na grobie duszpasterza, który poprowadził polskich żołnierzy do zwycięstwa w 1920 roku.

Na swoim profilu na Facebooku burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan napisała (bezpośredni link do wpisu):

„W natłoku informacji i codziennym pędzie trudno przykuć uwagę do spraw najważniejszych, dlatego warto się czasem zatrzymać. Ja, chwile refleksji znajduję zawsze w Ossowie. Po dzisiejszej porannej pełnej symboli mszy polowej wraz z rodziną śp. księdza Ignacego Skorupki odwiedziliśmy jego grób na Powązkach. W zadumie i ciszy rozmyślaliśmy o wolności i sile, która drzemie w narodzie. Sile, którą napędza jedność – wspólne wartości i cele. Dlatego dziś w 101. Rocznicę Bitwy Warszawskiej chciałabym Państwu przekazać jedno – bądźmy jednością, bądźmy solidarni, bądźmy dumnymi Polakami. Doceńmy wolność o którą dla nas walczyli nasi przodkowie.

Pani Annie Rogaskiej, wnuczce brata księdza Ignacego, z całego serca dziękuję za wspólne chwile na Cmentarzu Powązkowskim. Dziękuję za dzielenie się z nami wartościami i postawami, które pielęgnuje Wasza rodzina od lat. Mam nadzieję, że nasze spotkania w rocznice Bitwy Warszawskiej staną się nową wołomińską tradycją.”

Zobacz zdjęcia z wydarzenia (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć):