“Wołomin – moje miasto, mój mały świat” – VII Gminny Konkurs Recytatorski

"Wołomin - moje miasto, mój mały świat" -  VII Gminny Konkurs Recytatorski

14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski “Wołomin – moje miasto, mój mały świat”. Konkurs zorganizowany został wspólnie z Przedszkolem nr 6 im. Bajka w Wołominie pod patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Tegoroczny VII Gminny Konkurs Recytatorski stanowił nie lada wyzwanie dla małych uczestników. Nie tylko musieli oni popisać się doskonałą pamięcią i wyborną interpretacją tekstu – to co stanowiło o wyjątkowości tego konkursu to fakt, że w wielu przypadkach młodzi uczestnicy (wspólnie z najbliższymi) tworzyli własne wiersze opisujące Wołomin. Trzeba przyznać, że powstały prawdziwe dzieła operujące chwytającymi za serce frazami, które wywoływały podziw i wzruszenie. „Jest tu co robić o każdej porze roku”, „w słońcu i w deszczu jest moją małą Ojczyzną” – to tylko kilka zdań, które mogliśmy usłyszeć podczas konkursu, a które na pewno na długo zapadną w naszej pamięci i będą piękną pamiątką z okazji 100. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu.

Jury w składzie Joanna Hołubicka – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów, Iwona Oleksiuk – autorka książek dla dzieci, scenarzysta oraz Edyta Nowak-Kokosza – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, redaktorka, wyróżniło sześcioro uczestników: Julię Zarzecką (Przedszkole nr 9 im. „Jasia i Małgosi” w Wołominie), Juliana Jurysa (Przedszkole nr 8 im. „Czerwonego Kapturka” w Wołominie), Amelię Pergół (Publiczne Przedszkole „Kraina Przedszkolaków” w Wołominie, al. Niepodległości), Julię Kalatę (Przedszkole im. „Pszczółki Mai” w Duczkach), Katarzynę Satorę (Przedszkole nr 6 im. „Bajka” w Wołominie) oraz Antoninę Boruc (Przedszkole nr 8 im. „Czerwonego Kapturka” w Wołominie).

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom wręczył wiceburmistrz Łukasz Marek. Dodatkową nagrodą dla wyróżnionych jest występ podczas obchodów Dni Wołomina, które odbędą się w najbliższą niedzielę (19.05.2019) na Placu 3 maja.

Kategoria: