„Wołomińskie Magnolie” 2019 przyznane

„Wołomińskie Magnolie” 2019 przyznane

W sobotę 21 września podczas IV Międzypokoleniowej Wołomińskiej Potańcówki poznaliśmy tegoroczne laureatki tytułu „Wołomińskie Magnolie”. Sylwetki nagrodzonych Wołominianek przedstawiła Danuta Michalik, prezes Fundacji ODA. Nagrodzone zostały: Małgorzata Olszewska, Izabela Bochińska i Anna Wojtkowska. Kapituła przyznała także tytuł Honorowej Wołomińskiej Magnolii, który przyznano burmistrz Elżbiecie Radwan.

To już trzeci raz, kiedy wyłoniono i nagrodzono aktywne kobiety z Gminy Wołomin, które swoją działalnością wspierają rozwój lokalnej kultury, przedsiębiorczości, aktywizacji społecznej i wielu innych obszarów życia miasta. Spośród zgłoszonych kandydatek kapituła składająca się z dotychczas wybranych Magnolii wraz z burmistrz Elżbietą Radwan i prezes Fundacji ODA Danutą Michalik dokonały wyboru tegorocznych „Wołomińskich Magnolii”. Wybór nie był łatwy, bo mieszkańcy zgłosili 9 wybitnych postaci, wśród których znalazły się: Izabela Bochińska, Anna Wojtkowska, Elżbieta Zdrodowska, Aneta Saks, Monika Kisła, Celina Subda, Urszula Zych, Małgorzata Olszewska i Katarzyna Pazio. Głosami kapituły tytuł „Wołomińska Magnolia” otrzymały: Małgorzata Olszewska, Izabela Bochińska i Anna Wojtkowska, a tytuł „Honorowa Wołomińska Magnolia” otrzymała Elżbieta Radwan.

Obecnie wołomińskie kobiety, zajmują kierownicze stanowiska w biznesie, oświacie, kulturze, coraz ich więcej jest ich w samorządzie lokalnym. Każda z nagrodzonych kobiet reprezentuje inne środowisko, za każdą stoi społeczność, która doceniła jej pracę. To wyjątkowe kobiety Wołomina, które robią i mogą zrobić jeszcze wiele dla naszego miasta – mówiła Danuta Michalik, prezes Fundacji ODA – Dziś, w jubileuszowym roku 100-lecia nabycia praw miejskich przez Wołomin życzymy wszystkim laureatkom wielu sukcesów na trudnej, ale satysfakcjonującej ścieżce rozwoju miasta, a sobie życzmy, żebyśmy byli świadkami tego rozwoju – dodała.

„Wołomińskie Magnolie” 2019 przyznane

Elżbieta Radwan

W tym jubileuszowym roku, w 100-lecie nadania Wołominowi praw miejskich, tytuł taki przyznany został przez kapitułę Burmistrz Wołomina Elżbiecie Radwan.

Elżbieta Radwan jest jedyną kobietą w 100-letniej historii Wołomina, która od dwóch kadencji sprawuje urząd Burmistrza. Przeciera szlaki kobietom, dodaje im odwagi aby aplikowały na najwyższe stanowiska łącznie z kierowaniem miastem i wpływaniem na jego losy.

„Wołomińskie Magnolie” 2019 przyznane

Izabela Bochińska

Pani Izabela Bochińska od wielu lat jest dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Stworzyła fantastyczny zespół kreatywnych osób, które z najwyższym oddaniem realizują swoją misję zwiększania czytelnictwa. Do stałych i oczekiwanych przez naszych mieszkańców wydarzeń należą: „Odjazdowy bibliotekarz”, „Światowy dzień książki”, dni narodowego czytania dzieł wieszczów, wieczory poetycko-muzyczne, spotkania Klubu Książki, „Biblioteka pod chmurką” i wiele innych. Pod opieką pani Izabeli jest realizacja publikacji „Rocznika wołomińskiego”, wydawnictwa, które skupiło mieszkańców Wołomina zainteresowanych naszą lokalną historią. Dzięki takim kobietom czytanie stanie się wielką pasją czytelników w każdym wieku, szczególnie cenne jest u najmłodszych, to oni czekają i chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach jak m.in.: ”Noc w bibliotece”.
Do realizacji swoich ambitnych planów pani dyrektor poszukuje środków spoza samorządu lokalnego, startując z powodzeniem w konkursach organizowanych przez ministerstwa lub inne instytucje centralne oraz inicjuje spotkania krajowe na tematy związane z lokalną aktywnością mieszkańców.
Działalność pani Izabeli Bochińskiej może być inspiracją dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w instytucjach samorządowych, których praca nie kończy wraz z godzinami urzędowania instytucji, ale jest misją, ciągłą współpracą z wieloma instytucjami, firmami czy organizacjami pozarządowymi. Ta praca wymaga poświęcenia także własnego wolnego czasu. Te wszystkie dobre działania pani Izabeli Bochińskiej promują Wołomin i wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku naszego miasta

„Wołomińskie Magnolie” 2019 przyznane

Anna Wojtkowska

Pani Anna Wojtkowska to działaczka społeczna, nauczycielka, dyrektorka wołomińskich przedszkoli. Przez 20 lat prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wołominie. W latach 2000-2002 prezes Towarzystwa Przyjaciół Wołomina. Inicjatorka wielu przedsięwzięć, cyklu spotkań, publikacji. „Strażniczka pamięci” o zmarłych nauczycielach i pracownikach placówek oświatowo-wychowawczych w Wołominie i powiecie wołomińskim. Z pasją ocala od zapomnienia osoby związane z oświatą poprzez publikację artykułów historycznych, wspomnieniowych i rocznicowych zamieszczanych w prasie lokalnej i krajowej oraz w takich publikacjach jak „Rocznik Wołomiński”, „Życiorysy z Wołominem związane”, „Życie ciekawe, ale niełatwe. Krystyna Kwapiszewska i jej rodzina”, „Za bramą wiecznego spokoju. Zwykli, niezwykli związani z ziemią wołomińską”. Pani Anna Wojtkowska swym zaangażowaniem i pasją do lokalnej historii buduje tożsamość regionalną, uczy patriotyzmu lokalnego.

 

„Wołomińskie Magnolie” 2019 przyznane

Małgorzata Olszewska

Pani Małgorzata Olszewska jest położną z zawodu, ale przede wszystkim z powołania. Spokój, ciepło, profesjonalizm – tego doświadczają setki kobiet rodzących w wołomińskim szpitalu. Pani Małgorzata jest zastępcą oddziałowej koordynującej salę porodową. Dobra opinia o tym oddziale to także jej zasługa. Od 2000 roku prowadzi pierwszą w powiecie wołomińskim „Szkołę rodzenia” pod nazwą „Perełka” – to bezcenne przygotowanie do porodu i opieki nad dzieckiem. Pani Małgorzata Olszewska odbiera około 2000 porodów rocznie. Wszyscy podkreślają fachowość i niezwykłą atmosferę jaką tworzy. Na zajęciach szkoły rodzenia jest zawsze pełna sala podopiecznych. Jest profesjonalistką, której nie pochłonęła rutyna, tak powszechna i szkodliwa w służbie zdrowia. Pani Małgorzata Olszewska z pełnym zaangażowaniem oddaje się swojej pracy, a swoją życzliwością zjednuje sobie kolejne pacjentki. Kobiety, którym towarzyszyła przy porodzie podkreślają, że są jej wdzięczne za poczucie bezpieczeństwa, za to jak je przygotowała i przeprowadziła przez te ważne, ale i trudne momenty. Za swoją pracę Małgorzata Olszewska otrzymała tytuł Położnej Roku 2019 w Powiecie Wołomińskim.

Fotorelacja z wydarzenia

Kategoria: