Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w nowym stylu!

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w nowym stylu!

Miło nam poinformować, że 1 grudnia br. zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Wołomina nr 327/2021, oficjalnie rozpoczęły się przygotowania do wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin na kadencję 2022-2023!Po raz pierwszy wybory przeprowadzone będą w formie zdalnej poprzez e-dziennik uczniowski. Musimy dostosowywać się do wyzwań aktualnych czasów i unowocześniać metody naszych działań. Jesteśmy pewni, że młodzi wyborcy z łatwością oddadzą elektroniczny głos na swoich faworytów.

Czym właściwie zajmuje się Młodzieżowa Rada Miasta?
Szczegółowo zasady działalności Młodzieżowej Rady Miasta (w skrócie MRM) określa jej Statut.
Ogólnie do zadań MRM należy m.in. integracja i współpraca środowisk młodzieżowych na terenie Gminy Wołomin, organizacja aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, promocja kultury, w szczególności tworzonej przez ludzi młodych i do nich adresowanej i wiele innych.
Udział w radzie pozwala ludziom takim jak ty na realizowanie swoich pomysłów – organizowanie np. wydarzeń sportowych (turnieje, zawody), akcji charytatywnych, wystaw, szkoleń. To wszystko finansowane z budżetu MRM 😉

Kto i jak może się zgłosić?
Kandydatem na członka Młodzieżowej Rady Miasta może zostać uczeń szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w wieku 13 – 18 lat mieszkający w Gminie Wołomin.
Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, na którym poza tobą podpisze się co najmniej 5 uczniów popierających twoją kandydaturę.
Osoby z Wołomina, uczące się poza granicami gminy Wołomin, do swojej kandydatury muszą załączyć listę poparcia podpisaną przez 30 osób.
Formularz zgłoszeniowy należy przekazać Okręgowej Komisji Wyborczej (dyrekcji szkoły).

Zgłoszę się i co dalej?
Gdy listy kandydatów z poszczególnych szkół będą gotowe, w dniach 14-16 grudnia br. odbędą się wybory on-line. Każdy uczeń danego okręgu wyborczego/danej szkoły będzie mógł oddać głosy na 1 wybranego kandydata. Swoje kandydatury można zgłaszać w dniach 6 – 10 grudnia br.
Wyniki wyborów ogłosimy w styczniu 2022 roku, wtedy też odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta w nowym składzie.
Zapraszamy do wyborów. Klikajcie na fajnych kandydatów!

Dokumenty do pobrania:

  1. Zarządzenie Burmistrza nr 327/2021 z dnia 1 grudnia 2021 r. w sprawie przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin (bezpośredni link do BIP)
  2. Kalendarz wyborczy (bezpośredni link do pliku, .pdf  107 kB)
  3. Formularz zgłoszenia kandydatów (bezpośredni link do pliku, .pdf 167 kB)
  4. Poparcie dla Kandydatów do MRM spoza Gminy Wołomin (bezpośredni link do pliku, .pdf 116 kB)
  5. Lista Okręgów Wyborczych w Wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin (bezpośredni link do pliku, .pdf 117 kB)
  6. Instrukcja wyborcza (bezpośredni link do pliku, .pdf  102 kB)

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w nowym stylu!