Wyjechali amatorzy, wrócili zawodnicy

Zawodnicy z Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki 2021

6 marca 2021 r. w Pionkach pod Radomiem odbył się Turniej Międzyklubowy Koreańskiej Sztuki Walki Tang Soo Do. Organizatorem zmagań był klub członkowski Polskiej Unii Taekwondo, Centrum Tang Soo Do Pionki. Zawody były upamiętnieniem Ogólnopolskiego Seminarium Tang Soo Do, które odbyło się w Pionkach 24.02.2001 i było początkiem rozwoju tej sztuki walki w naszym kraju. W trakcie oficjalnego otwarcia odbyła się minuta ciszy ku pamięci Wielkiego Mistrza Roberta Cheezica który zmarł 17 stycznia tego roku. Na tej imprezie nie mogło zabraknąć zawodników Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki, które wysłało 31 zawodników do Pionek. Reprezentacja naszego miasta składała się głównie z debiutantów, ponieważ dla większości był to początek ich kariery sportowej. Trener Michał Majewski tak mówi o występie swoich zawodników.

„Nasz klub bardzo często uczestniczy w rywalizacji sportowej. Staramy się by zawodnicy już od początku przygody ze sportami walki, mieli możliwość sprawdzania swoich umiejętności. Niestety panująca pandemia doprowadziła do zmniejszenia ilości imprez sportowych, zwłaszcza dla początkujących. Turniej w Pionkach dał zawodnikom trenującym drugi rok szansę na pierwszy start. Gdyby nie pandemia, tę szansę otrzymaliby o wiele wcześniej. Jako trener miałem możliwość w tę sobotę obserwować ich przemianę z początkujących trenujących w prawdziwych zawodników, którzy potrafią stoczyć kilka wygranych pojedynków lub, co równie ważne, podnieść się po przegranej walce by stoczyć pojedynek o trzecie miejsce.”

Osiągnięcia naszych zawodników prezentują się następująco.
Michał Majewski III miejsce formy
Oliwia Winiarek III miejsce walki semi kontakt, II miejsce formy z bronią
Ania Dudek – Dmochowska I miejsce formy
Maja Winiarek III miejsce formy
Dominika Majewska II miejsce formy, III miejsce formy z bronią
Izabela Sobczak I miejsce walki semi kontakt, I miejsce formy
Lila Rasińska I miejsce walki semi kontakt
Jerzy Dudek- Dmochowski I miejsce formy, II miejsce walki semi kontakt,
Kacper Zimiński II miejsce walki semi kontakt
Szymon Kartasiewicz II miejsce formy, III miejsce walki soft stick
Jakub Dąbrowski III miejsce formy
Szymon Król III miejsce walki semi kontakt
Maria Ściborowska III miejsce formy,
Tomasz Król III miejsce walki semi kontakt na ręce, I miejsce formy
Justyna Dąbrowska II miejsce walki soft stick
Ewa Gaś – Małecka I miejsce walki semi kontakt na ręce
Nie ocenione doświadczenie zdobyli Szymon Zdziarski, Julian Gaś Małecki, Adam Sobczak, Maciej Pawłowski, Maria Radecka, Julia Gajewska, Michał Zdziarski, Zoya Dąbrowska, Igor Dobrowolski, Dawid Babicki, Zofia Matejak, Maciej Konarzewski, Oskar Popławski, Zuzanna Tomczyk i Bartosz Siwek.

Zawodnikom gratulujemy, terenom dziękujemy za pasję i zaangażowanie, z jakimi rozwijają umiejętności swoich podopiecznych 👏🏻

Źródło: Wołomińskie Centrum Sztuk Walki