Wymiana dobrych praktyk, tym razem Łomża!

Wymiana dobrych praktyk, tym razem Łomża!

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale w zakresie działań rewitalizacyjnych Wołomin ma się czym pochwalić. Z jednej strony jesteśmy inspiracją dla innych miast, z drugiej strony chętnie korzystamy z ich doświadczeń. Bardzo popieramy i lubimy coś co nazywa się „wymianą dobrych praktyk”. Kiedy możemy czerpać z doświadczenia innych po co wyważać otwarte drzwi?

Z tej właśnie okazji praktyczno-rewitalizacyjnej gościliśmy u nas w Wołominie delegację z Łomży.

24 października przyjechał do nas zespół łomżyniaków reprezentujących wydziały magistratu zajmujące się rewitalizacją. W Wołominie aktualizujemy właśnie Gminny Program Rewitalizacji, w Łomży przechodzą z Lokalnego Programu Rewitalizacji na GPR. Swój dokument przygotowują we współpracy z Projektami Miejskimi, uznanym ekspertem w zakresie rewitalizacji.

Naszych gości przyjęliśmy w Starej Elektrowni – miejscu, które niedawno odzyskało swój blask (oczywiście przedsięwzięcie zawarte w GPR). Następnie poszliśmy na spacer po obszarze rewitalizacji zaplanowany tak, żeby móc omówić  projekty  inwestycyjne, te bardziej zaawansowane oraz te zawierające zieleń i małą architekturę, jak również projekty obejmujące działania społeczne.

Rewitalizacja łączy! (po raz kolejny przypominamy, że to przede wszystkim działania na płaszczyźnie społecznej)

Łomża – miasto na prawach powiatu w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, nad rzeką Narew. Miasto znajduje się na historycznym Mazowszu, było stolicą dawnej ziemi łomżyńskiej. Łomża to główny ośrodek gospodarczy, edukacyjny i kulturowy ziemi łomżyńskiej. Miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego w województwie mazowieckim. Miejsce obrad sejmików ziemskich ziemi łomżyńskiej od XVI wieku do pierwszej połowy XVIII wieku. W latach 1975–1998 była stolicą województwa łomżyńskiego. Od 1 stycznia 1999 roku jest siedzibą powiatu łomżyńskiego (źródło: Wikipedia).

Zobacz galerię zdjęć z wizyty (kliknij na wybraną fotografię, aby ją powiększyć):