Wymień elektroopady na choinkę!

Grafika informująca o akcji - wymień elektroodpady na świąteczne drzewko

Zabierz choinkę do domu na święta, a potem posadź ją w ogrodzie! Mieszkańcy Wołomina (miasta oraz sołectw) mogą otrzymać świąteczne drzewko od gminy w zamian za elektroodpady! Wymiany będzie można dokonać w dniach 6 oraz 7 grudnia 2023 roku.

W wydarzeniu mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Wołomin, którzy w trakcie akcji na miejsce zbiórki dostarczą odpady elektryczne lub elektroniczne w następującej ilości:
• 1 sztuka dużego sprzętu np. lodówka, pralka, zmywarka, telewizor lub
• 2 sztuki średniego lub małego sprzętu np. mikrofalówka, komputer, odkurzacz, suszarka, mikser, ekspres do kawy itp.
W zamian za przyniesione elektroodpady rozdawane będą drzewka bożonarodzeniowe – świerk kłujący w wysokości min. 100 cm (max. 130 cm) oraz jodła koreańska w wysokości min. 50 cm (max. 80 cm).

Gdzie i kiedy można dostarczać elektroodpady?
Wymiany będzie można dokonać 6 grudnia (środa) w godzinach 10-12 przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Wołominie oraz w  7  grudnia (czwartek) w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Łukasiewicza 4 w Wołominie. Drzewka będą wydawane do momentu wyczerpania zapasów.

Uwaga! W razie wątpliwości co do charakteru dostarczonych odpadów pracownik Urzędu Miejskiego lub PSZOK może odmówić ich przyjęcia i wydania rośliny!

Akcja organizowana jest przez Urząd Miejski w Wołominie we współpracy z gminną spółką MZO.

Dokumenty do pobrania (kliknij na plik, żeby rozpocząć pobieranie):
Regulamin wydarzenia „Choinka za elektroodpady” (.PDF)