Wyniki badań na obecność koronawirusa przeprowadzonych wśród pracowników gminnych przedszkoli

Wyniki badań na obecność koronawirusa przeprowadzonych wśród pracowników gminnych przedszkoli

Znamy już wyniki badań na obecność koronawirusa przeprowadzonych wśród pracowników gminnych przedszkoli. Badania potwierdziły 3 przypadki zakażania, w związku z czym jedno z przedszkoli – przedszkole im. Pszczółki Mai w Duczkach zostanie zamknięte do odwołania. Przypadki zakażenia zostały natychmiast zgłoszone do Sanepidu. Czekamy na stosowne decyzje i wytyczne Sanepidu w sprawie dalszego postępowania.

Pozostałe przedszkola zaczną funkcjonować w bardzo surowym reżimie sanitarnym od jutra.

Bardzo proszę wszystkich rodziców, dziadków i nauczycieli o stosowanie się do surowych wytycznych i wszelkich procedur związanych z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i dystansu społecznego. Wykluczyliśmy jedno z ognisk potencjalnych zakażeń, ale zagrożenie wciąż jest wysokie. Przedszkola otwieramy dla tych rodziców, którzy naprawdę muszą wrócić do pracy i potrzebują tej formy wsparcia. Nie zapominamy ani na chwilę o podejmowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności.

Szanowni Państwo, testy molekularne PCR (genetyczne), które wykonaliśmy wśród pracowników gminnych przedszkoli są testami rekomendowanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz epidemiologów z Ministerstwa Zdrowia. Badania molekularne oparte na tej metodzie są jedyną metodą pozwalającą na stwierdzenie bezpośredniej obecności wirusa SARS-CoV-2 w badanym materiale biologicznym.