XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70.

XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70.

Od roku 1993, tradycyjnie w Boże Ciało, Klub 2012 organizuje Ogólnopolskie Festiwale Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” popularyzujące polską twórczość słowno – muzyczną oraz polskich autorów i kompozytorów tworzących w latach 60 i 70. Imprezie patronują urzędy centralne oraz władze miasta i powiatu Wyszków.

W festiwalu występuje młodzież od lat 14, która w nowych aranżacjach śpiewa wspaniałe, ponadczasowe piosenki. Kwalifikacji wykonawców dokonuje Komisja Artystyczna Festiwalu, która na podstawie nadesłanych nagrań kwalifikuje 20 piosenkarzy, wskazując jedną z trzech nadesłanych piosenek do wykonania na festiwalu.

W przeddzień imprezy odbywa się spotkanie artystyczne (warsztaty), które prowadzą jurorzy. W festiwalu obok młodych piosenkarzy występuje gwiazda muzyczna oraz znakomici polscy sportowcy, a odbiorcami tego muzycznego wydarzenia jest międzypokoleniowa publiczność nie tylko z Wyszkowa.

Najlepsi wykonawcy uzyskują nagrody specjalne, wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Zdobywca Grand Prix otrzymuje nagrodę finansową i statuetkę – srebrny klucz wiolinowy na kamieniu agat.

Pobierz:
festiwal_regulamin_2020
festiwal_zgloszenie_2020
rodo

Kategoria: