Piknik sąsiedzki na pasażu Niepodległości – relacja

Piknik sąsiedzki na pasażu Niepodległości - relacja

W niedzielne popołudnie 10 czerwca na pasażu Osiedla Niepodległości w Wołominie odbył się piknik sąsiedzki zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury w Wołominie, a patronat nad wydarzeniem objęła burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji na scenie jak i poza nią. Wydarzenie rozpoczęło się od występu przedszkolaków z Przedszkola nr 6 BAJKA. Następnie aktorzy z Teatru TRIP przenieśli się z widzami w świat pięknej literatury dla dzieci, aby odszukać zgubioną podczas spektaklu książkę „Na tropie zaginionej opowieści”. Kolejnym punktem programu były pokazy umiejętności dzieci z sekcji tanecznej, wokalnej oraz ruchowej z MDK. Wystąpili tancerze z grupy tanecznej Shock Dance, wokaliści z Wokalnego Zespołu Dziecięcego oraz karatecy. Na koniec części pokazowej zaprosiliśmy wszystkich do ZUMBY.

W części koncertowej wydarzenia nie zabrakło akcentów lokalnych. Na scenie wystąpił wołomiński zespół Killing Silence oraz finalista trzeciej edycji programu telewizyjnego X-Factor Wojtek Ezzat, na co dzień mieszkający po sąsiedzku – w Kobyłce. Poza sceną również przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowaliśmy dmuchany plac zabaw oraz zabawy z animatorem. Można było własnoręcznie ozdobić plecak podczas patriotycznych warsztatów rękodzielniczych przygotowanych przez MDK oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji wydarzenia, a w szczególności Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie za udostępnienie sal szkolnych na potrzeby pikniku.

Kategoria: