Zapraszamy na rajd

Zapraszamy na rajd

Amatorów jesiennych wycieczek rowerowych zapraszamy 2 października (sobota) na V Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy!

Trasa rajdu licząca ok. 20 km prowadzi z Wołomina przez Leśniakowiznę do Zabrańca, a w drodze powrotnej – przez Leśniakowiznę do Ossowa. Będziemy jechać głównie po piaszczystych drogach leśnych. W połowie trasy w Zabrańcu planujemy postój, podczas którego będzie można się zregenerować i uzupełnić kalorie (jedzenie i napoje we własnym zakresie) oraz poznać przemiłe zwierzęta – alpaki.

Rajd wystartuje z parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie 2 października o godz. 10.00. Poniżej znajduje się mapa prezentująca przebieg trasy. Na mecie rajdu w Ossowie na uczestników będzie czekało ognisko rozpalone przez strażaków z OSP Ossów. Prowiant na ognisko zapewnia organizator.

Do udziału w rajdzie zapraszamy osoby w każdym wieku, które czują się na siłach pokonać proponowaną trasę (ostrzegamy, że miejscami może być piaszczyście i błotniście). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na rajd obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe należy przysyłać do czwartku 30 września br. drogą mailową na adres rewitalizacja@wolomin.org.pl lub składać w kancelarii Urzędu Miejskiego w Wołominie. Przypominamy, że osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie za zgodą rodziców/opiekunów prawnych.

W razie niesprzyjających warunków pogodowych termin rajdu może zostać zmieniony.

Na rajd zaprasza Wołomińska Rada Seniorów, Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan i Wydział Planowania Rozwoju i Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Wołominie.

Data: 2 października 2021, sobota

Start: park przy Muzeum im Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, godz. 10.00

Meta: teren rekreacyjny przy OSP Ossów, ok. godz. 14.00

Przebieg trasy: park przy muzeum – Wołomin ul. Zielona – Graniczna – Przepiórcza – Słowicza – las – Leśniakowizna ul. Poligonowa – Aleja Dębów – droga pożarowa 55 – d. poż. 57 – d. poż. – 59 – Zabraniec ul. Okuniewska – Zabraniec ul. Długa – PRZYSTANEK – Zabraniec ul. Długa – Wołomińska – (odbijamy na Ostrowik) – droga rowerowa – d. poż. 55 – Leśniakowizna Al. Dębów – Poligonowa – Kasprzykiewicza – Ossów Matarewicza – teren przy OSP Ossów.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu w Wydziałem Planowania Rozwoju i Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Wołominie, tel. 22 763 30 17.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z dwóch poprzednich rajdów rowerowych:
IV Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy
III Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy