Potańcówka Wołomińskie Magnolie – relacja

Potańcówka Wołomińskie Magnolie - relacja

Były prawdziwe dechy, girlandy i świetna muzyka. Na żywo zagrała Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Nim zatańczyliśmy nauczyliśmy się tańczyć fokstrota i pleść wianki. Całe wydarzenie poprowadził Aleks Mackiewicz – aktor i redaktor radiowy prowadzący poranny program “Poranek Bez Budzika” w Radiu Fama Wołomin.

Chwileczkę! Ale co wspólnego mają z tym wszystkim magnolie? Właściwie od nich się to wszystko zaczęło. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu “Wołomińskie Magnolie”, który miał swoją inaugurację w 2016 roku. Wtedy tytuł został nadany po raz pierwszy. Otrzymały go: Helena Baronicz, Teresa Bednarek, Magdalena Filaber, Anna Kornacka, Danuta Muszyńska, Renata Naczaj-Fedorenko, Luiza Rawska, Barbara Stasiszyn, Kamila Suska, Anna Ślusarz.

Właśnie one razem z burmistrz Elżbietą Radwan i prezes Fundacji ODA Danutą Michalik stworzyły kapitułę, która wybrała, spośród zgłoszonych kandydatur, pięć tegorocznych Magnolii. To kobiety, które wspierają rozwój lokalnej kultury, przedsiębiorczości oraz aktywizacji społecznej.

Laureatki poznaliśmy podczas naszej potańcówki w stylu retro. Laureatkami Wołomińskich Magnolii 2018 zostały Panie: Elżbieta Zdrodowska, Blanka Gankowska, Teresa Wosińska, Katarzyna Okuniewska oraz Elżbieta i Kasia Jurczuk.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Wołominie przy współpracy z Miejskim Domem Kultury oraz Fundacją Oda.

Partnerzy: Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji, Kwiaciarnia W Pąkach, Salon Fryzjerski “Blades”, Przystanek W.

Pierwsza edycja projektu była finansowana w ramach FIO-Fundusz Inicjatyw Obywatelski, tegoroczna odsłona jest finansowana z budżetu Gminy Wołomin w ramach programu “Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych”.

Kategoria: