Zbieramy na rzeźbę psa Miśka – ożywiamy miejską legendę!

Zbieramy na rzeźbę psa Miśka - ożywiamy miejską legendę!

Misiek, zwany też Szeryfem to pies, którego pamięta wielu mieszkańców Wołomina. W ich opowieściach pojawia się obraz sympatycznego i niezwykle mądrego czworonoga. Towarzyszył mieszkańcom podczas zakupów na targu i mszy w kościele. Z dzieciakami pod szkołą jadł śniadanie. Wielu z nich przynosiło dodatkową kanapkę specjalnie dla niego. Pomysł upamiętnienia go rzeźbą wywołał lawinę pozytywnych wspomnień i spotkał się z życzliwym odbiorem wśród mieszkańców.

Pomysł upamiętnienia Miśka pojawiał się przez lata, ale bez konkretów. W tym roku Kazimierz Zych podjął kolejną próbę realizacji tego pomysłu. Niestety, projekt upadł ze względów finansowych. Grupa mieszkańców postanowiła jednak zebrać środki na rzeźbę samodzielnie. Patronat nad realizacją pomysłu przejął Komitet Rewitalizacji Gminy Wołomin. Podobizna Miśka ma stanąć w jednym z parków kieszonkowych, które powstaną w ramach programu rewitalizacji.

Chcemy zebrać środki na postawienie odlanej z brązu rzeźby w naturalnej wielkości, czyli dosyć dużej, bo taki też był Misiek. Ewentualną nadwyżkę środków organizatorzy chcą przekazać na pomoc dla bezdomnych zwierzaków w naszej gminie. To będzie piękne upamiętnienie psa, który sam nie miał domu, ale dzięki pomocy mieszkańców Wołomina żył szczęśliwie przez wiele lat. Zbiórka zostanie rozliczona publicznie.

Pomóc można na kilka sposobów:
1. Wpłacić datek w dowolnej wysokości na stronie dedykowanej Miśkowi zbiórki (przelew on-line)
2. Zbiórkę można wspomóc przelewem tradycyjnym w banku lub na poczcie.
Dane do przelewu:
Zrzutka.pl sp. z o.o.
al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław
numer konta: 61 1750 1312 6886 0689 8215 2208
Dla przelewów z zagranicy należy dodać kod SWIFT banku: RCBWPLPW (Raiffeisen Polbank).
Gotowy druk (.PDF) – należy uzupełnić dane – nie zapomnijcie o wpisaniu w tytule przelewu nazwy zbiórki: zbiorka.pl/misiek
3. Można też wydrukować i wywiesić plakat, żeby o zbiórce dowiedziało się jak najwięcej osób! (.PDF)

Razem możemy ożywić miejską legendę!

Kategoria: