Zbiórka darów w OSP Wołomin

solidarni z Ukrainą

W Wołominie w strażnicy OSP (ul. Żelazna 8/10) uruchomiliśmy specjalną zbiórkę materiałów higienicznych i opatrunkowych, a także artykułów spożywczych z długim terminem przydatności. Zbiórka prowadzona będzie do odwołania w godz. 8:00-20:00 (również w weekend).

Jesteśmy po rozmowie z przedstawicielem Polskiej Akcji Humanitarnej, która zapewnia pomoc bezpośrednią dla naszych sąsiadów Ukraińców. Organizacja zorganizowała zbiórkę, którą może zasilić każdy z nas (aktywny link do zbiórki).
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i procedurami zawartymi w Krajowym Planie Zarządzania Kryzysowego przekazaliśmy wszelkie informacje na temat możliwości zakwaterowania uchodźców na terenie gminy Wołomin stosownemu organowi, którym jest wojewoda mazowiecki.
Zgłosili się już do nas mieszkańcy, którzy są chętni do nieodpłatnego, wolontaryjnego przyjęcia uchodźców w swoich domach, a także zaoferowali pomoc materialną. Dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą pomóc uruchomiliśmy specjalny adres mailowy: solidarni@wolomin.org oraz nr telefonu 668 816 752.