Zmiana trasy L38 w dn. 30.10-2.11.2020

siedzenia w busie, komunikacji miejskiej

W związku z zamknięciem ul. Granicznej w rejonie cmentarza w Wołominie od dnia 30 października 2020 r. (piątek) od początku kursowania do dnia 2 listopada 2020 r. (poniedziałek) do końca kursowania, linia autobusowa L38 zostaje skierowana na poniższą trasę objazdową w obu kierunkach:
SZPITAL POWIATOWY (Wołomin) – … – Gryczana – W. Sikorskiego – 1 Maja – aleja Niepodległości – Majdan: Watykańska – … – MAJDAN.
Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:
GRYCZANA 01;
GRANICZNA 01 i 02;
CMENTARZ 03.

Uruchomiony zostaje przystanek zastępczy GRYCZANA 51 zlokalizowany w ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Gryczaną w kierunku ul. 1 Maja na istniejącym chodniku. Przystanek obowiązywał będzie na trasie linii L38 w kierunku krańca MAJDAN jako warunkowy (na żądanie).
W zespole CMENTARZ dla linii L38 w kierunku krańca SZPITAL POWIATOWY (Wołomin) zamiast przystanku 03 obowiązywał będzie przystanek 01 jako warunkowy (na żądanie).
Na trasie linii obowiązywać będą przystanki STARE LIPINY 01 i 02 jako warunkowe (na żądanie). Kursowanie linii odbywać się będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego (aktywny link do rozkładów jazdy).