4,3 mln zł na budowę nowego domu komunalnego!

4,3 mln zł na budowę nowego domu komunalnego!

Gmina Wołomin pozyskała ponad 4️,3 mln zł na budowę nowego domu komunalnego w Nowych Lipinach! 14 września burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan podpisała umowę dofinansowania.

“Ogromnie się cieszę, że mogę podzielić się tą informacją – ta niezwykle potrzebna inwestycja, o którą zabiegam od wielu lat staje się faktem. Nowy dom komunalny to konieczność – musimy zwiększyć zasób i standard lokali, które będziemy mogli zaoferować naszym mieszkańcom potrzebującym tego rodzaju wsparcia. Damy im w ten sposób więcej niż cztery ściany – ofiarujemy spokój i bezpieczeństwo, często również szansę na nowe, lepsze życie.
Koszty realizacji tego przedsięwzięcia są duże, dlatego intensywnie poszukiwaliśmy środków zewnętrznych na ten cel. Bank Gospodarstwa Krajowego pozytywnie rozpatrzył złożony przez nas wniosek, a otrzymane dofinansowanie pokryje 80% kosztów inwestycji. Środki pochodzą z Funduszu Dopłat w ramach Programu Budownictwa Mieszkaniowego, którego koordynatorem jest BGK.
Mamy działkę, mamy projekt, teraz mamy również potężny zastrzyk środków finansowych na ten cel!
Nowy budynek powstanie przy ulicy Rolnej w Nowych Lipinach. Znajdzie się w nim 30 mieszkań: 24 lokale o pow. użytkowej ok. 25-40 m2 i 6 lokali o pow. użytkowej ok. 40-50 m2.” – napisała na swoim profilu na Facebooku burmistrz Wołomina (bezpośredni link do wpisu).