Ach, co to był za rajd!

Ach, co to był za rajd!

W niedzielę 9 października miał miejsce VII Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy organizowany przez Wołomińską Radę Seniorów we współpracy z gminą Wołomin. Frekwencja przewyższyła nasze oczekiwania – rajd przejechało 90 kolarzy w wieku od 7 do 79 lat! Na starcie przywitała nas burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Markiem oraz członkowie zarządu Wołomińskiej Rady Seniorów – Barbara Lęcka i Czesław Borkowski.

Liczącą 25 kilometrów trasę podzieliliśmy na dwa etapy, z postojem w połowie trasy przy okuniewskim rynku. Tamtejsza cukiernia Miodowy Kłos specjalnie dla nas serwowała cynamonowe bułeczki prosto z pieca, kawę oraz herbatę. Była to okazja do regeneracji sił przed drogą powrotną, którą pokonaliśmy bezproblemowo. Jazdę umilały nam malownicze widoki jesiennego lasu, bezdeszczowa pogoda oraz niesłabnący entuzjazm uczestników rajdu.

Gdy dotarliśmy do Wołomina na mecie czekało na nas ognisko rozpalone przez strażaków z OSP Wołomin, pieczone ziemniaki, kiełbaski oraz inne przysmaki.

Ta niedziela należała do niezwykle pozytywnych, a to za sprawą wszystkich osób, które postanowiły spędzić ten dzień razem z nami. Dziękujemy za waszą obecność!

Szczególne podziękowania należą się:

  • panu Zbyszkowi Lęckiemu – za przygotowanie profesjonalnego bufetu przy ognisku, zadbanie o komfort uczestników oraz porządek,
  • Jackowi Stolarskiemu – za pomoc w opracowaniu trasy rajdu,
  • Piotrowi i Szymonowi Wąsik oraz Alkowi Turkowi – za pomoc techniczną udzielaną uczestnikom na trasie rajdu,
  • Strażnikom Miejskim – za eskortę kolarzy i zapewnianie bezpiecznego przekraczania dróg publicznych,
  • Strażakom z OSP Wołomin – za profesjonalne, kompleksowe przygotowanie ogniska,
  • pani Oli – ratowniczce medycznej towarzyszącej nam podczas rajdu (na szczęście obyło się bez konieczności interwencji z jej strony).

Galeria zdjęć z wydarzenia (kliknij na wybrana fotografię, aby ją powiększyć):

Do zobaczenia w przyszłym roku podczas wiosennej edycji rajdu!