Bezpieczny Wołomin? TAK!

Bezpieczny Wołomin? TAK!

Czy wołominiacy mogą czuć się w swoim mieście bezpiecznie? Każdy z nas chciałby móc powiedzieć – oczywiście! Zdajemy sobie jednak sprawę, że to marzenie nieco odbiega od rzeczywistości. Dlatego Gmina Wołomin we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wołominie postanowiła zadbać o to, żeby miejsce w którym mieszkamy, pracujemy, w którym chodzą do szkoły nasze dzieci było bezpieczne i przyjazne.

Jak osiągnąć taki cel? Będziemy budować świadomość mieszkańców dotyczącą bezpiecznych zachowań, prowadząc szerokie działania profilaktyczne, wspierając inicjatywy mieszkańców służące poprawie bezpieczeństwa, a przede wszystkim dbając o odpowiednią infrastrukturę lokalną – taką, jak przejścia dla pieszych, oświetlenie, wprowadzenie aktywnych urządzeń BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) oraz likwidację barier architektonicznych. To wszystko ujęte zostanie w procedowanym właśnie programie „Bezpieczny Wołomin”, który jest planowany jako długotrwały, ciągły proces pozwalający na sukcesywne zwiększanie poziomu bezpieczeństwa w naszej gminie. Jego koordynacją zajmie się powołany przez Burmistrza Wołomina zespół roboczy. Gmina podpisała już list intencyjny dotyczący współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wołominie oraz zaprezentowała założenia programu członkom Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Wołominie.
O szczegółach dotyczących programu „Bezpieczny Wołomin” będziemy informować Państwa na bieżąco za pośrednictwem serwisu wolomin.org oraz mediów lokalnych.

Kategoria: