Bezpłatne zajęcia gimnastyczne dla seniorów

Bezpłatne zajęcia gimnastyczne dla seniorów

Wołomińscy seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, które ruszają już we wrześniu i potrwają do końca października. Zajęcia zaplanowano w dwóch lokalizacjach – po jednej i po drugiej stronie torów, dla każdej grupy zrealizowanych będzie po 25 zajęć, dwa razy w tygodniu po około 90 minut.

Zajęcia ruchowe dedykowane są osobom w wieku 60+ mieszkającym w Gminie Wołomin i będą prowadzone w dwóch lokalizacjach:
– w Studio Fitness „STEP UP”, Wołomin, ul. Poniatowskiego 26 (kontynuacja zajęć „Siła wieku”);
– w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza, Wołomin, Aleja Armii Krajowej 81 (kontynuacja zajęć „Prozdrowotny Sławek”).

– Jest to projekt bardzo oczekiwany przez naszych seniorów, zwłaszcza po długim okresie izolacji spowodowanej pandemią COVID-19. Ćwiczenia gimnastyczne wraz z elementami rehabilitacji poprawią kondycję fizyczną i samopoczucie ćwiczących, którzy nie mogą wziąć udziału w zajęciach płatnych. Dlatego cieszy nas fakt, że otrzymaliśmy dofinansowanie i możemy zorganizować gimnastykę po obu stronach Wołomina – mówi burmistrz Elżbieta Radwan.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy:
– na zajęcia w Step Up Studio – telefonicznie od wtorku 30 sierpnia od godziny 8.00 pod numerem telefonu 605-886-579;
– na zajęcia na Sławku w Szkole Podstawowej nr 2 – zapisy w dniu 1 września osobiście na pierwszych zajęciach o godzinie 18.00.
Harmonogram zajęć zostanie udostępniony zainteresowanym podczas zapisów na zajęcia.

Zadanie „Gimnastyka dla Seniora w Gminie Wołomin” uzyskało dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ma ono na celu utrzymanie seniorów jak najdłużej w jak najlepszej kondycji ruchowej oraz zapewnienie im dobrego samopoczucia. Stopień trudności ćwiczeń będzie odpowiednio dawkowany, biorąc pod uwagę stan zdrowia uczestników. Zajęcia prowadzone będą w spokojnym tempie, planowane są ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz na zdrowy kręgosłup.


Zadanie „Gimnastyka dla Seniora w Gminie Wołomin” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.