Biało-czerwony weekend w Wołominie

grafika 1-3 maja z flagą RP

Przed nami weekend majowy pod znakiem patriotycznych wydarzeń. W niedzielę (2 maja) przypada Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą, w poniedziałek obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To dni o których warto pamiętać. Nie spotkamy się podczas oficjalnych uroczystości, ale spotkamy się online, aby umacniać naszą wspólnotę.

2 Maja

2 maja tradycyjnie podniesiemy Flagę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt w Ossowie. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisja dostępna o godz. 14:00 na kanale YouTube – Ossów 1920, link: https://www.youtube.com/channel/UC6HYyT1EPwU_MS82oN1dUzg

Dołącz do wspólnego świętowania. Zachęcamy wszystkich do wywieszenia flagi RP domach i balkonach lub przypięcia do ubrań kotylionów. Niech biel i czerwień symbolizuje naszą miłość do Ojczyzny oraz siłę i przekonanie, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas.

3 Maja

3 maja, w imieniu wszystkich mieszkańców kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920 roku złoży Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina. W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie o godz. 9:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Zapraszamy wszystkich do świętowania online. Wywieśmy flagi, przypnijmy kotyliony i świętujmy polskość, do której jesteśmy włączeni i którą współtworzymy. To dzięki Wam weekend w gminie Wołomin będzie prawdziwie biało-czerwony.