Do trzech razy sztuka

Do trzech razy sztuka

Niezwykle ważna dla mieszkańców Wołomina inwestycja w końcu dojdzie do skutku! W trzecim postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego udało się wyłonić wykonawcę, który dostosuje wejście do siedziby filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej na os. Niepodległości do potrzeb osób o obniżonej sprawności.

Problemy z rozstrzygnięciem postępowań dotykają coraz więcej gmin w Polsce. Inflacja, rosnące ceny materiałów oraz robocizny powodują, że coraz trudniej znaleźć wykonawcę prac. Dla władz gminy Wołomin realizacja tej inwestycji była niezwykle ważna, ponieważ ma za zadanie ułatwić osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z małymi dziećmi w wózkach dostęp do zasobów biblioteki.

Prace mają zakończyć się na jesieni. W ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie – filia Osiedle Niepodległości” do 22 października br. wykonawca wykona wszelkie prace budowlane, a mieszkańcy będą mogli bez problemu dostać się do budynku.