Ferie 2022 w gminie Wołomin

Ferie 2022 w gminie Wołomin

Zimowe ferie w gminie Wołomin zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie! Nasze jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży specjalną, zróżnicowaną ofertę.

OSiR Huragan „Zimowa Akademia Sportu”
Na bezpłatne zajęcia sportowe zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” Wołomin. Przez całe ferie, od poniedziałku do piątku będzie można spróbować swoich sił w parkour, koszykówce, strzelectwie, samoobronie i tenisie ziemnym. W pierwszy tydzień ferii (31.01-04.02.2022) większość zajęć będzie odbywać się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół numer 3 w Wołominie (ul. Kazimierza Wielkiego 1). W drugi tydzień ferii zapraszamy w gościnne progi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Wołominie (al. Armii Krajowej 81). Zajęcia będą odbywały się na sali gimnastycznej. Jedynie zajęcia z tenisa ziemnego przez całe ferie odbywać się będą na hali do tenisa na terenie OSIR, a zajęcia ze strzelectwa na strzelnicy pneumatycznej WWL przy ulicy Sienkiewicza 18A.
→ Dowiedź się więcej na temat Zimowej Akademii Sportu (link do wpisu)

Pływalnia OSiR Huragan Wołomin „Aqua Ferie”
Aqua Ferie to doskonałe połączenie dobrej zabawy i nauki pływania. Odpłatna oferta skierowana jest do dzieci powyżej 7 r.ż. Program obejmuje:
– naukę pływania dla początkujących w formie zabawy;
– zajęcia wprowadzające do nauki pływania;
– codziennie inne gry i zabawy w wodzie;
– mini zawody na basenie rekreacyjnym.
W ramach Aqua Ferii odbędzie się 8 spotkań po 45 minut.

Pływalnia OSiR Huragan Wołomin – „promocyjny bilet okolicznościowy”
Przez całe ferie na wołomińskiej pływalni osoby do 18 roku życia będą mogły skorzystać ze specjalnej oferty promocyjnej – „bilet okolicznościowy”. Cena biletu okolicznościowego 70-minutowego to:
– 9,00 zł – od poniedziałku do piątku, w godz. 6:00-16:00
– 10,00 zł po godz.16:00 w dni powszednie oraz w soboty i w niedziele.
→ Dowiedź się więcej na temat specjalnej oferty Pływalni (link do wpisu)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej – bezpłatne warsztaty ilustratorskie z Joanną Żero
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie zaprasza młodych artystów w wieku 8-11 lat na bezpłatne warsztaty ilustratorskie z Joanną Żero – ilustratorką i autorką grafik. Zajęcia będą odbywały się w drugi tydzień ferii (7-11 lutego) o godz. 11:00. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy w Bibliotece.
→ Dowiedź się więcej na temat bezpłatnych warsztatów ilustratorskich z Joanną Żero (link do wpisu)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej – filie
Dzieci w wieku 7-10 lat mogą skorzystać z ciekawej oferty przygotowanej przez filię Ossów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej. W dniach: 31 stycznia, 4, 7 oraz 11 lutego o godz. 11:00 w siedzibie filii odbędą się warsztaty z teatrem kamishibai. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 519 723 730. Filia Zagościniec zaprasza 11 lutego na warsztaty bez ograniczeń wiekowych pn. „zimowa manufaktura”. Obowiązują zasady reżimy sanitarnego.  Zapisy pod numerem telefonu 503 417 070.

Ferie w SIK Ossów
Zapraszamy do Ossowa! Samorządowa Instytucja Kultury Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku przygotowała dla dzieci mobilne planetarium. Zapraszamy do SIK Ossów (ul. Matarewicza 148) w czwartek 10 lutego 2022 roku. Spotkania będą odbywały się w małych grupach między godziną 10:00 a 14:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie lub pod numerem telefonu: 22 209 50 78. Ilość miejsc ograniczona!

Miejski Dom Kultury w Wołominie „Zima w mieście”
Ofertę dla dzieci w wieku 7-11 lat przygotował również Miejski Dom Kultury w Wołominie. Tegoroczne półkolonie „Zima w mieście” odbędą się w terminie 31 stycznia – 11 lutego w godzinach 8.00 – 16.00. Dziecko można zapisać na jeden lub na dwa tygodnie. Organizatorzy zapewniają wyżywienie (śniadanie i obiad), atrakcyjne wycieczki, dużo wspólnej zabawy, nauki i wypoczynku.
Koszt tygodniowych zajęć to 490 zł – w cenie uczestnicy mają zapewnione wszystkie atrakcje, wycieczki oraz śniadanie i obiad.
→ Dowiedź się więcej na temat akcji „Zima w mieście” (link do wpisu)

Szkoła Podstawowa numer 3 w Wołominie
Przez pierwszy tydzień ferii opiekę swoim uczniom z klas I-IV oferuje Szkoła Podstawowa numer 3 w Wołominie. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę, obiad i wiele atrakcji, takich jak wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego oraz parku trampolin.

Gminne przedszkola
Podczas ferii gminne przedszkola pracują normalnie i zapewnią opiekę swoim podopiecznym.