Geotermia – sprawdź, gdzie będą prowadzone prace

Geotermia - sprawdź, gdzie będą prowadzone prace

Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac nad wykonaniem odwiertu GT-1, dzięki któremu sprawdzimy, czy Wołomin posiada złoża wód termalnych, które moglibyśmy wykorzystać np. do ogrzewania mieszkań i domów.

Teren Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie – to w tym miejscu wykonamy odwiert i sprawdzimy, czy Wołomin posiada złoża wód termalnych. Zachęcamy do zapoznania się z mapą, na której zaznaczono teren, który zostanie wygrodzony i wyłączony z użytkowania na czas prowadzenia inwestycji. Wykonawca maksymalnie wykorzysta wolną przestrzeń, by możliwie jak najmniej ingerować w infrastrukturę ośrodka sportu. Na mapie zaznaczony też został najważniejszy punkt inwestycji, czyli miejsce wykonania odwiertu.

Wody termalne to najczystsze odnawialne źródło energii. Są niezależne od czynników zewnętrznych, dzięki czemu mogą produkować energię na stałym poziomie przez cały rok. W kontekście obecnej sytuacji na rynku nasze poszukiwania otwierają zupełnie nowe możliwości dla gminy. Na poszukiwanie wód termalnych pozyskaliśmy ponad 12 milionów złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z programu „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”. Wartość całego projektu przekracza 17 milionów złotych.