Konkurs „Eko-ozdoba wielkanocna”

Eko-ozdoba wielkanocna

Zbliżają się Święta Wielkanocne! Aby wprowadzić już wcześniej ten wspaniały świąteczny klimat, Starostwo Powiatowe w Wołominie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego do udziału w konkursie „Eko-ozdoba wielkanocna”. Niecierpliwie oczkujemy wiosny i pragniemy, aby nasze domy i mieszkania zostały odświętnie przystrojone!

Niech to jednak będzie czas, w którym pomyślimy z wdzięcznością o Ziemi i jej cudownych darach dla nas – o przyrodzie, o czystym środowisku, o tym, co możemy zrobić sami, aby zadbać o naturę i cieszyć się jej pięknem! Zróbmy to mądrze i odpowiedzialnie! Doceńmy to, co mamy. Zobaczmy, jak wiele razy i na różne sposoby można wykorzystywać rzeczy, które już mamy. Jak wiele rzeczy można wykorzystać przynajmniej jeszcze raz, zanim je wyrzucimy.

Na pewno wyobraźnia nam to podpowie! Już nie raz mieszkańcy powiatu wołomińskiego wykazali się wspaniałą postawą ekologiczną. Jeśli to akurat jesteś Ty – serdecznie Ci gratulujemy, bo to znaczy, że rozumiesz więcej, patrzysz dalej, głębiej i szerzej, że jesteś prawdziwym Ziemianinem! Dbajmy o to, aby nasza Ziemia nie stała się drugim Marsem! Oto nasza mała zachęta i propozycja na dziś: Celem konkursu jest praktyczne ograniczanie wytwarzania odpadów, promowanie idei recyklingu i upcyklingu oraz promowanie zachowań proekologicznych i rozwijanie wyobraźni twórczej.

Konkurs polega na:
I. Wykonaniu ozdoby wielkanocnej (np. pisanka – wykonana na prawdziwym jajku lub wydmuszce, stroik, zawieszka, girlanda, figurka zajączka lub baranka, koszyk wielkanocny, wycinanki itd.) Pomysł, technika wykonania oraz format są dowolne, jednak ozdoba musi być wykonana z surowców wtórnych lub materiałów naturalnych albo zepsutych, zużytych lub zbędnych przedmiotów, którym nadano nową funkcję – ozdoby wielkanocnej. Przewidujemy 3 kategorie:
• Praca rodzinna, gdzie wiek najstarszego dziecka wynosi do lat 10;
• Praca rodzinna, gdzie wiek najmłodszego dziecka wynosi co najmniej 10 lat;
• Indywidualne prace wykonane przez osoby dorosłe

II. Przesłaniu minimum min. 2 zdjęć ozdoby wielkanocnej (w tym min. 1 zdjęcie w trakcie wykonywania ozdoby) na adres mailowy zee@powiat-wolominski.pl do 3 kwietnia 2021r.
W wiadomości powinien być zawarty tytuł konkursu „Eko-ozdoba wielkanocna”, kategoria, w której uczestnik bierze udział oraz nazwa miejscowości zamieszkania.

Rozstrzygnięcie konkursu do 12 kwietnia 2021 r. na stronie http://www.powiat-wolominski.pl (aktywny link do strony).

Nagrodami są bony na sadzonki roślin ogrodowych do odbioru we wskazanym sklepie ogrodniczym, które zostaną przekazane laureatom do 22 kwietnia 2021 r.

Zapoznaj się z Regulaminem konkursu Eko- ozdoba wielkanocna (kliknij na plik, żeby rozpocząć jego pobieranie).