Konkurs na kartkę świąteczną na Boże Narodzenie 2023

Grafika informująca o gminnym konkursie na najładniejszą kartkę na Boże Narodzenie 2023

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia! W gminie Wołomin oznacza to, że czas ogłosić nasz tradycyjny konkurs plastyczny, który polega na zaprojektowaniu okolicznościowej kartki. Do wspólnej zabawy zapraszamy uczniów szkół podstawowych mieszkających lub uczących się na terenie gminy Wołomin.

Do 20 listopada 2023 roku włącznie czekamy na prace przygotowane w 3 kategoriach:
Kategoria A – dla uczniów szkół podstawowych: kl. I-III,
Kategoria B – dla uczniów szkół podstawowych: kl. IV-VI,
Kategoria C – dla uczniów szkół podstawowych: kl. VII-VIII.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kartki świątecznej, która nawiązywać będzie do gminy Wołomin. Do konkursu dopuszczone będą wyłącznie prace w formacie A4 (nie złożony), wykonane dowolną trwałą techniką plastyczną w formie płaskiej (rysunkowej, malarskiej, papierowego kolażu), umożliwiającą przygotowanie projektu poligraficznego i druk. Prace wykonane z elementów przestrzennych typu plastelina, modelina, patyczki, kasze, makarony itp. będą odrzucane. Na każdej kartce wymagany jest element akcentujący związek z gminą Wołomin – mogą to być np. charakterystyczne osoby, budowle lub miejsca. 

Prace należy opatrzyć następującymi danymi umieszczonymi na odwrocie: kategoria (A lub B lub C), imię i nazwisko autora plakatu, nazwa i nr szkoły, klasa.
Do pracy należy załączyć wypełnione oświadczenia (zał. nr 1 do Regulaminu) – prace bez oświadczeń będą dyskwalifikowane.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty jednoetapowo. Podpisane prace konkursowe wraz z załączonymi oświadczeniami należy wrzucić do skrzynki konkursowej umieszczonej w Urzędzie Miejskim w Wołominie ul. Ogrodowa 4 (wejście główne od strony starostwa powiatowego) w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada br. włącznie. Skrzynka będzie dostępna w godzinach pracy Urzędu, tj. pon. 9:00-18:00, wt.-czw. 8:00-16:00, pt. 8:00-14:00.

Komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Wołomina wybierze 3 najładniejsze kartki świąteczne (po 1 w każdej kategorii wiekowej) oraz przyzna 6 wyróżnień (po 2 w każdej kategorii wiekowej) spośród dostarczonych prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 24 listopada 2023 r.

Nagrodzone prace zostaną wydrukowane i wysłane wraz ze świątecznymi życzeniami od Burmistrza Wołomina, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wołominie i mieszkańców gminy Wołomin. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 763 30 05.

Pliki do pobrania (kliknij, żeby rozpocząć pobieranie):
Regulamin Konkursu na najładniejszą kartkę na Boże Narodzenie 2023 (DOC)
Regulamin Konkursu na najładniejszą kartkę na Boże Narodzenie 2023 (PDF)