Konkurs „Ogród przyjazny zwierzętom” – przedłużenie terminu

Konkurs „Ogród przyjazny zwierzętom” - przedłużenie terminu

Twój ogród lub balkon są prawdziwą ostoją dla zwierząt, ptaków i owadów? Pokaż nam, jak dbasz o ekosystem i zgarnij atrakcyjne nagrody! Wszystkich mieszkańców gminy Wołomin zapraszamy do udziału w konkursie „Ogród przyjazny zwierzętom”, w którym nagrodzimy najlepsze, najładniejsze i najciekawsze rozwiązania służące przyrodzie! Wychodząc na [przeciw oczekiwaniom mieszkańcom przedłużamy termin na zgłaszanie się do konkursu do końca października!

Przedłużenie terminu zgłaszania się do konkursu do końca października to dobra wiadomość dla właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy Wołomin, których ogródki lub balkony posiadają miejsca przeznaczone dla zwierząt. Mogą to być domki, hotele dla owadów, oczka wodne, dziuple, stare, próchniejące kłody drewna, zimowiska w postaci skrzynek lub hałd z liści, trawy lub mchu.

W konkursie „Ogród przyjazny zwierzętom” zostaną nagrodzone najlepsze, najładniejsze i najciekawsze rozwiązania służące przyrodzie! Zgłoszenie do konkursu, stanowiące załącznik nr 1 Regulaminu, należy złożyć do dnia 28 października 2022 r., w Urzędzie Miejskim w Wołominie, w Wydziale Ochrony Środowiska, w pok. 303, 304, 322, 323 lub przesłać mailowo do 30 października włącznie na adres: wos@wolomin.org.pl Rozstrzygnięcie nastąpi w dniu 10 listopada 2022 r. (Dzień Jeża).

W czasie oceny zgłoszonych ogródków i balkonów pod uwagę będzie brana:
• różnorodność gatunków i odmian występujących roślin, w tym udział gatunków, stanowiących bazę pokarmową dla zwierząt, w tym owadów,
• obecność i liczba miejsc przeznaczonych dla zwierząt, np. domki dla małych ssaków, hotele dla owadów, oczka wodne, dziuple, stare, próchniejące kłody drewna, zimowiska dla jeży w postaci skrzynek lub hałd z liści, trawy lub mchu, karmniki dla ptaków, poidełka, budki lęgowe itp.
• ogólna estetyka ogródków i balkonów.

Spośród zgłoszonych posesji wyłonione zostanie I, II i III miejsce w 2 kategoriach: Najbardziej Przyjazny Zwierzętom Ogród i Najbardziej Przyjazny Zwierzętom Balkon.

Informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 22 763 30 18, 22 763 30 20 lub mailowo: wos@wolomin.org.pl.

Dokumenty do pobrania :
Regulamin konkursu „Ogród przyjazny zwierzętom” zawierający Zgłoszenie do konkursu (załącznik nr 1 Regulaminu) (.PDF)