Konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji 2.0

zdjęcie ul. Warszawskiej

Szanowni Mieszkańcy,

Od pewnego czasu prowadzimy prace nad udoskonaleniem Gminnego Programu Rewitalizacji i jego aktualizacją. Na podstawie ewaluacji i diagnozy powstał dokument, który teraz przekażemy w Państwa ręce. Od 21 maja czekamy na Wasze opinie i uwagi. Zapraszamy również na spotkania (poniżej harmonogram) oraz do osobistych odwiedzin Wydziału Planowania Rozwoju i Rewitalizacji.

Cały dokument znajdziecie tutaj: Gminny Program Rewitalizacji 2.0  (pdf, 4073 KB)

Harmonogram konsultacji:

  • początek konsultacji  21 maja (od tego dnia możecie Państwo zgłaszać nam swoje uwagi)
  • spacer śladami nowych przedsięwzięć rewitalizacji 27 maja godzina 16.00 (miejsce spotkania i plan spaceru opublikujemy 22 maja)
  • otwarte spotkanie dyskusyjne  dla wszystkich zainteresowanych 27 maja 18.00 Centrum Aktywności Wołomin Stara Elektrownia ul. Daszyńskiego 3

Dodatkowo uwagi można zgłaszać:

  • mailowo rewitalizacja@wolomin.org.pl
  • w punkcie konsultacyjnym w Wydziale Planowania Rozwoju i Rewitalizacji, II piętro, pokój 202, Urząd Miejski w Wołominie

Dokument zostanie również przekonsultowany z Komitetem Rewitalizacji, przedstawicielami NGO oraz radnymi.

Rewitalizacja to działanie, którego powodzenie zależy od nas wszystkich – mieszkańców całego miasta, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, instytucji kultury i samorządu!

Obszar rewitalizacji wynosi 58,4 ha co stanowi 4% całkowitej powierzchni Wołomina, jednocześnie jest to obszar o wysokiej gęstości zaludnienia. To centrum naszego miasta obejmujące „wołomińską starówkę”.