Opowieść o moim pupilu – konkurs z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Opowieść o moim pupilu - konkurs z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Jest taki dzień w roku, kiedy wszystkim miłośnikom zwierząt mocniej biją serca. To 4 października, kiedy nasi pupile mają swoje święto – Światowy Dzień Zwierząt! W tym roku z tej okazji zapraszamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wołomin do udziału w konkursie „Opowieść o moim pupilu”.

Każdy, kto ma lub miał swoje zwierzątko jest w stanie przytoczyć o nim wiele zabawnych historii. Nic dziwnego – nasi pupile towarzyszą nam w wielu codziennych czynnościach, są świadkami i uczestnikami zdarzeń jednocześnie. Ich reakcje bawią, wzruszają, czasami denerwują, ale zawsze są autentyczne, dlatego trudno jest się długo gniewać.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież mieszkającą na terenie gminy Wołomin, przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w 4 kategoriach wiekowych:
Kategoria A – dla dzieci uczęszczających do przedszkoli,
Kategoria B – dla uczniów szkół podstawowych: kl. I-III,
W dwóch najmłodszych kategoriach (A i B) prace będą przyjmowane w formie projektu plakatu w formacie A3 (niezłożony).

Kategoria C – dla uczniów szkół podstawowych: kl. IV-VI,
Kategoria D – dla uczniów szkół podstawowych: kl. VII-VIII.
Starsze dzieci (kategoria C i D) prosimy o przygotowanie krótkiego wypracowania na temat historii związanej ze swoim pupilem (np. na temat tego, jak trafił do domu, czy miał już właściciela lub jak okazuje swoje przywiązanie). Praca powinna być wzbogacona rysunkiem.

Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu jedną samodzielnie wykonaną pracę.

Podpisaną pracę należy złożyć do skrzynki umieszczonej przed Urzędem Miejskim w Wołominie, ul. Ogrodowa 4 (wejście główne od strony Starostwa Powiatowego). Skrzynka opisana będzie w następujący sposób: KONKURS PLASTYCZNY „Opowieść o moim pupilu”. Nieprzekraczalny termin wpłynięcia prac to 5 listopad 2021 roku (włącznie) w godzinach pracy Urzędu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 listopada 2021 r.

Dokumenty do pobrania (kliknij na plik, żeby rozpocząć jego pobieranie):
Regulamin wraz z załącznikami (.DOC – wersja edytowalna)
Regulamin wraz z załącznikami (.PDF)