Pakujemy kolejne dary dla gminy Narol

pakowanie darów dla gminy Narol

Dziś wyruszy kolejny transport darów na granicę z Ukrainą. Do gminy Narol trafią głównie artykuły medyczne i higieniczne. Grzegorz Dominik – Burmistrz Narola osobiście pilnuje tego, by dostawy docierały do ogarniętej wojną Ukrainy. Medykamenty kierowane są do szpitala we Lwowie. Część przygotowanego przez nas transportu to artykuły medyczne od szwedzkiej firmy TOBE. Przedstawicielom firmy bardzo zależało na tym, żeby dary nie zalegały w magazynach tylko trafiały prosto do potrzebujących. Nasze strategie są zbieżne – pomoc musi być dobrze zorganizowana.

Dziękujemy przyjaciołom ze Szwecji za perfekcyjne przygotowanie darów. Specjalistyczne artykuły medyczne były solidnie zapakowane, posegregowane i opisane. Do Ukrainy pojadą m. in. fartuchy medyczne, płyny dezynfekujące, maseczki, samoprzylepne opatrunki szpitalne, artykuły dla niemowląt, leki, a także pampersy i chusteczki antybakteryjne. Pozostałe dary to efekt nielimitowanej dobroci mieszkańców gminy Wołomin.

W drogę do Narola wyruszy po raz kolejny zastępca burmistrza Dariusz Szymanowski. Dziękujemy również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołominie i wolontariuszom z I LO PUL w Wołominie zawsze gotowym, by działać i pomagać.