Panel szkoleniowy „Szkoła na przyszłość, której jeszcze nie znamy” – wydarzenie odwołane

Panel szkoleniowy slajder

Uwaga! Z powodu choroby prelegenta wydarzenie zostało odwołane. O nowym terminie szkolenia poinformujemy wkrótce.


Zapraszamy na panel szkoleniowy „Szkoła na przyszłość, której jeszcze nie znamy”, który odbędzie się 26 stycznia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie.

W czasie spotkania zastanowimy się nad odpowiedzią na kluczowe dla edukacji pytania „Co to znaczy, że szkoła jest dobra?” oraz „Jakiej szkoły potrzebujemy dzisiaj, by przygotować młodych ludzi do życia w świecie, którego jeszcze nie znamy?”. Porozmawiamy o zasadach, które organizują życie szkolne i fundamentach stanowiących podstawą procesu uczenia się i nauczania. Przyjrzymy się badaniom, które potwierdzają ich zasadność. Zastanowimy się, co dobrego już teraz dzieje się w tym zakresie w szkołach i co jeszcze możemy zrobić, by tworzyć dla naszych dzieci i naszych uczniów najlepszą możliwą szkołę. Porozmawiamy o wiedzy, kompetencjach i podmiotowości, o dobrostanie, o naturalnej ciekawości świata i głębokim uczeniu, ale też o ocenianiu, egzaminach oraz podmiotowości i sprawczości nauczycielki i nauczyciela.

PROGRAM PANELU

dla nauczycieli w godz. 15.00 – 17.00

dla rodziców w godz. 18.00 – 19.30

prelegent – dr Jędrzej Witkowski

miejsce: sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie (III piętro)


prelegent

dr Jędrzej Witkowski – prezes zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) –  największej polskiej organizacji pozarządowej działającej w obszarze edukacji. Z organizacją związany od 2005 roku, od 2018 jest jej prezesem. Ekspert edukacyjny, z wykształcenia doktor socjologii (Uniwersytet SWPS) i politolog (Uniwersytet Warszawski). Zajmuje się m.in. rozwojem kompetencji przyszłości, strategiami wprowadzania oddolnych zmian w szkołach oraz edukacją obywatelską i edukacją o polityce. W roli eksperta współpracował m.in. z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Instytutem Badań Edukacyjnych, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, UNDP i wieloma organizacjami pozarządowymi. Autor publikacji naukowych i ekspertyz a także publikacji metodycznych i przewodników dla nauczycieli i dyrekcji szkół. Inicjator i twórca programów edukacyjnych i programów doskonalenia dla placówek oświatowych. Absolwent Leadership Academy for Poland.

plakat panelu szkoleniowego