Podkreśliliśmy bohaterstwo i oddanie polskiego żołnierza

msza święta polowa

Ponad 100 lat temu nasz naród, mający we krwi hart ducha, odwagę i męstwo stanął na drodze imperialistycznym zapędom bolszewickiej Rosji. Podczas mszy polowej w symbolicznym miejscu śmierci ks. Ignacego Skorupki przywróciliśmy pamięć o ogromnym poświęceniu i heroizmie naszych przodków.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom i gościom za obecność i tym samym oddanie hołdu walecznym żołnierzom i ochotnikom. Byli z nami wnuczka brata ks. Ignacego Skorupki – pani Anna Rogaska z synem, Poseł na Sejm RP Krzysztof Gawkowski, Konrad Rytel Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Katarzyna Pazio wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wołominie, radna Teresa Broch, moi zastępcy Dariusz Szymanowski i oraz Łukasz Marek. Szczególnie dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy przeszli pierwszy raz trasę, którą w nocy z 13 na 14 sierpnia 1920 r. podążali na bój pod Ossowem ochotnicy z 236. p.p., na czele z ich kapelanem ks. Ignacym Skorupką – napisała na swoim profilu Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina.

Nasza poranna uroczystość zorganizowana przy współpracy Stowarzyszenie „Wizna 1939” i Ossów 1920 Samorządowa Instytucja Kultury pokazuje co roku niezwykłą łączność pokoleń, tego, że tradycja walki o wolną, suwerenną, niepodległą Polskę przechodzi z pokolenia na pokolenie, w poczuciu odpowiedzialności i dumy.