Pomagaj z sercem!

serce na nakrętki

Pamiętacie, ile czasu rozkłada się plastik….? Od 100 do nawet tysiąca lat! Całkowite wyeliminowanie plastiku jest trudne, dlatego zachęcamy Was do włączenia się do akcji, dzięki której… Pomożecie potrzebującym i środowisku!

Pojemniki nie bez powodu mają kształt serca. Zbierając nakrętki i wrzucając je do koszy pomagamy potrzebującym mieszkańcom naszej gminy, którzy za środki ze sprzedaży nakrętek mogą kupić np. wózek inwalidzki lub sfinansować koszt terapii – zachęca na swoim profilu na Facebooku Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Nakrętki są tak powszechne w naszych domach, że często nie zwracamy na nie uwagi. Tymczasem te niewielkie przedmioty mają wielką moc POMAGANIA! Niech nie kończą na wysypisku! Dajmy im drugie życie i pomóżmy! Teraz to wyjątkowo proste, dzięki naszym sercom, które ustawione są w ogólnodostępnych punktach, czynnych całą dobę!

Pojemniki stanęły w dwóch lokalizacjach: przy Urzędzie Miejskim (ul. Ogrodowa 4) i Miejskim Domu Kultury w Wołominie (ul. Mariańska 7). Zakup serc sfinansował Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie.

Potrzebujesz pomocy lub znasz kogoś, kto jej potrzebuje?
W celu zgłoszenia zbiórki prosimy o kontakt na adres redakcja@wolomin.org.pl (o kolejności przekazywania nakrętek będzie decydowała kolejność zgłoszeń).
UWAGA! Nakrętki będą zbierane dla potrzebujących mieszkańców gminy Wołomin.