Pomoc dla artystów z Ukrainy

pomoc Ukrainie

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, wspierający od kilku lat psychologicznie polskich muzyków i tancerzy, uruchomił specjalny program bezpłatnej pomocy psychologicznej on-line wspieraMY Ukrainę. Kierowany jest do artystów ukraińskich bez względu na dziedzinę twórczą, ich bliskich oraz wszystkich osób dotkniętych agresją Rosji na Ukrainę.

Pomoc jest udzielana w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Rezerwacji wizyty można dokonać na stronie www.nimit.pl/wspieramy/, wybierając kategorię wspieraMY Ukrainę język konsultacji (polski lub ukraiński/rosyjski), nazwisko psychologa oraz termin i godzinę wizyty.

Konsultacje udzielane są za pośrednictwem Skype’a lub Zoom’a.

Pomoc psychologiczna rozszerzona została również o konsultacje telefoniczne. Poniżej znajdują się numery do naszych psycholożek:

dr Małgorzata Chmurzyńska (konsultacja w języku polskim): +48 785 450 000
Julia Kaleńska (konsultacja w języku ukraińskim i rosyjskim): +48 506 075 297

Oprócz tych działań, na stronie internetowej Instytutu zostały udostępnione formularze, przez które artyści ukraińscy przebywający obecnie w Polsce mogą się zgłaszać, jeżeli szukają pracy w sektorze kultury:

Ankieta dla artystów poszukujących pracy w polskich zespołach artystycznych
Ankieta dla instytucji kultury zainteresowanych taką współpracą

Zebrane w ten sposób informacje posłużą stworzeniu platformy wymiany informacji, umożliwiającej nawiązanie kontaktu między obiema stronami.

Powstał również specjalny adres mailowy 𝘂𝗸𝗿𝗮𝗶𝗻𝗮@𝗻𝗶𝗺𝗶𝘁.𝗽𝗹, gdzie czekamy na potrzeby i pomysły na pomoc Ukrainie, artystom i instytucjom.

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zachęca również do tego, aby wyrażać swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego, poprzez wpłaty na specjalne konto Banku Gospodarstwa Krajowego, który utworzył je w imieniu Narodowego Banku Ukrainy:

numer rachunku: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002

Solidarni z Ukrainą / Солідарні з Україною!