Preferencyjny zakup węgla w gminie Wołomin

na zdjeciu hałda węgla i napis preferencyjny zakup węgla w gminie Wołomin
Informujemy, że gmina Wołomin przystąpiła do zakupu paliwa stałego (węgla kamiennego) z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, zgodnie z art. 34 ust. 1 Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Węgiel będzie dystrybuowany za pośrednictwem Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie, ul. Szosa Jadowska 49. O terminie rozpoczęcia naboru wniosków na zakup węgla poinformujemy w odrębnym komunikacie. Aktualnie przygotowujemy się do zawarcia umowy ze spółką Skarbu Państwa, która dostarczy węgiel naszym mieszkańcom. Po zawarciu umowy przedstawimy procedurę składania wniosków.
Do zakupu węgla po preferencyjnej cenie uprawnione są osoby fizyczne, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego. Osoba uprawniona będzie mogła kupić węgiel w dwóch partiach:
  • 1,5 tony do końca 2022 r.
  • 1,5 tony do 30 kwietnia 2023 r.
Jednocześnie informujemy, że gmina nie ma wpływu na wybór dostawcy węgla oraz na jego jakość. Gmina dystrybuuje węgiel sprowadzony przez spółki Skarbu Państwa. Certyfikaty dotyczące jakości paliwa będą dostarczane gminom przy zakupie węgla.
Do czasu rozpoczęcia naboru wniosków na zakup węgla mieszkańcy NIE MUSZĄ kontaktować się z Urzędem Miejskim w Wołominie. O terminie rozpoczęcia naboru wniosków na zakup węgla poinformujemy w odrębnym komunikacie.