Rusza nabór zgłoszeń do konkursu Radia dla Ciebie „Jawor – u źródeł kultury 2023”

Grafika informująca o rozpoczęciu naboru zgłoszeń do konkursu Radia dla Ciebie Jawor – u źródeł kultury 2023

Jesteś twórcą ludowym z Mazowsza? Zgłoś się! Radio dla Ciebie zaprasza do udziału w eliminacjach do II Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor u źródeł kultury 2023”.

Szukamy pasjonatów kultury ludowej – artystów, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, oraz budują tożsamość naszego regionu.

Kandydaci mogą zgłaszać się w kategoriach:
a) – kapela ludowa ( w tym dziecięca i młodzieżowa),
b) – zespoły ludowe ( w tym dziecięce i młodzieżowe),
c) – soliści (śpiewacy lub instrumentaliści),
d) – rękodzieło artystyczne.
Rozstrzygniecie konkursu już 17 kwietnia na antenie Radia Dla Ciebie, a finał festiwalu 17 i 18 czerwca w Kielcach oraz w Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznym w Tokarni.

O co powalczą uczestnicy?
Nagroda Radia dla Ciebie „Jawor – u źródeł kultury” jest przyznawana twórcom mieszkającym w województwie mazowieckim, którzy kultywują ludowe tradycje tego regionu. W Konkursie RDC przewidziało dwie nagrody główne w każdej z kategorii, w wysokości 4 000,00 zł brutto każda. Finaliści naszego konkursu będą reprezentować Mazowsze podczas II Ogólnopolskiego finału festiwalu w Tokarni koło Kielc, gdzie powalczą o Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z przedstawicielami wszystkich regionów Polski. Finaliści otrzymają także możliwość odbycia 2-godzinnej sesji nagraniowej w Studiu Radia dla Ciebie.

Zgłoszenia
Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia 2023 roku. Każdy z uczestników proszony jest o przesłanie wypełnionych formularzy z załączników oraz dwóch nagrań w formacie MP3, trzech zdjęć oraz kilkuzdaniowego opisu dotychczasowego dorobku artystycznego. Zgłoszenia można wysyłać e-maliowo na adres: jawor23@rdc.pl oraz w formie listownej na adres: Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Warszawie „Radio dla Ciebie” S.A., ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-459 Warszawa z dopiskiem: „JAWOR RDC 2023”. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Regulamin konkursu „Jawor – u źródeł kultury 2023” dostępny jest na stronie organizatora (bezpośredni link do wpisu)

Źródło – strona internetowa radia Dla Ciebie (bezpośredni link do wpisu)