TAXI SENIOR w 2023 roku wraca na stałe!

TAXI SENIOR w 2023 roku wraca na stałe!

Pilotaż projektu TAXI SENIOR trwał od 7 listopada do 15 grudnia 2022 roku. W trakcie zbierane były opinie mieszkańców, co pozwoliło na dopracowanie formuły projektu.

Mieszkańcy gminy Wołomin, którzy ukończyli 80 lat i mają trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją miejską mogą skorzystać z usługi TAXI SENIOR dwa razy w miesiącu (z tym, że jako jeden przejazd uznajemy podróż z punktu A do punktu B, czyli w tym przypadku powrót uznawany jest jako kolejny przejazd), wyłącznie w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7:00–20:00. Zgodnie z sugestiami użytkowników postanowiliśmy rozszerzyć zasięg funkcjonowania TAXI SENIOR – teraz seniorzy mogą dojechać nie tylko do placówek służby zdrowia i instytucji zlokalizowanych na terenie gminy Wołomin, ale również do tych położonych do 10 km od granicy gminy Wołomin.

Przejazd należy zamówić nie później niż na 3 dni robocze przed planowaną datą przejazdu telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 22 763 30 17. Telefon jest dostępny tylko i wyłącznie w godzinach pracy urzędu, tj.
– w poniedziałki w godzinach 8:00-18:00,
– we wtorki, środy i czwartki w godzinach 8:00-16:00,
– w piątki w godzinach 8:00-14:00.

Podczas zgłoszenia przejazdu TAXI SENIOR należy podać imię i nazwisko Seniora, datę urodzenia, numer telefonu, adres pod który ma przyjechać taksówkarz, datę i godzinę odbioru oraz miejsce docelowe.

Co ważne, z przejazdu TAXI SENIOR mogą skorzystać także seniorzy poruszający się na wózku inwalidzkim, którzy są w stanie przesiąść się na fotel taksówki. Wtedy wózek będzie złożony, a pasażerowi przy wsiadaniu do auta pomoże opiekun lub kierowca. Projekt TAXI SENIOR jest finansowany przez gminę Wołomin.

Dokumenty do pobrania:
Ogólne Warunki Świadczenia Usługi: Projekt TAXI SENIOR (.PDF, 84 kB)