W pomoc Ukrainie włącza się Hiszpania

Hiszpania pomaga Ukrainie

W naszą pomoc dla Ukrainy włączają się inne narody – Szwecja, U.S.A., a teraz Hiszpania. Pan Antonio Alcaraz, jest hiszpańskim przedsiębiorcą, który nie pozostaje obojętny na losy ludzi dotkniętych wojną. Dzięki siatce powiązań z mieszkanką Wołomina – Panią Dorotą Olszewską do naszej gminy dotarły dary, które wsparły Ukraińców mieszkających w Domu Parafialnym w Helenowie. Pani Dorota zdradziła nam, że wystarczył jeden telefon z informacją, że na terenie naszej gminy przebywają matki z dziećmi, które uciekły przed zagrożeniem, by Pan Antonio bez wahania zorganizował dary również dla nich. W transporcie dla parafii i w przekazaniu paczek pomogła wspaniała rodzina – Jagoda i Piotr Rusin.

Rodziny przebywające w domu parafialnym w Helenowie otrzymały żywność, artykuły higieniczne i ubrania. Nadwyżka, w tym leki, trafiły do Ochotnicza Straż Pożarna Wołomin. Wszystkie leki zostały natychmiast skierowane na granicę, bo tam są najbardziej potrzebne. Piękne rzeczy dzieją się kiedy spotykają się ludzie o dobrych sercach i czystych intencjach.

Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za to, że w gminie Wołomin nie brakuje pomocy dla uchodźców. Dziękuję Pani Dorocie, Jagodzie, Piotrowi i Antonio – dobro i troska o innych nie znają granic – napisała na swoim profilu Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina.

Łączymy się z naszymi darczyńcami w apelu #NigdyWięcejWojny!