W Wołominie powstanie hospicjum dla dzieci

W Wołominie powstanie hospicjum dla dzieci

W środę 29 września 2021 roku odbyła się uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego i kamienia węgielnego pod budowę Hospicjum dla dzieci w Wołominie. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan o inicjatywie budowy hospicjum dla dzieci w Wołominie napisała na swoim profilu na Facebooku (bezpośredni link do wpisu):
„Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie to oaza dobra i spokoju. Miejsce, w którym każdy człowiek obdarzany jest szacunkiem i troską. Dzięki budowie oddziału dla dzieci już wkrótce pod opiekuńcze skrzydła hospicjum trafią najmłodsi pacjenci.

Gratuluję dyrekcji i całemu zespołowi hospicjum wytrwałości w dążeniu do tego pięknego celu – wybudowania hospicjum dla dzieci. Najbardziej cierpiący i potrzebujący zawsze znajdują w wołomińskim Hospicjum ukojenie bólu i lęku. Mam pewność, że tym samym dobrem zostaną tu otoczone również dzieci.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym dziś symbolicznie rozpoczęła się budowa hospicjum dla dzieci. Miejsca, które będzie dla pacjentów ostatnim domem i gdzie tak jak w domu zostaną otoczone największą czułością i najlepszą opieką.”