Wspieramy sport i kluby sportowe działające na terenie gminy

wsparcie gminne dla sportu

W 2022 roku przeznaczyliśmy ponad 1 mln zł na wsparcie klubów sportowych, by nasi mieszkańcy mieli jak największy wybór aktywności, które mogą uprawiać na terenie gminy. Inwestycja w sport to inwestycja w kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców.

Gminy wybierają różne ścieżki wsparcia. My wspieramy wielotorowo – konkursy dotacji, małe granty, udostępnianie obiektów sportowych na preferencyjnych warunkach, obejmowanie Patronatem Burmistrza prestiżowych wydarzeń sportowych, wsparcie za pośrednictwem spółek – napisała na swoim profilu Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina.

Nasze przedsięwzięcia przynoszą efekty. Mieszkańcy chętnie uprawiają sport i są aktywni. Różnorodność dyscyplin prowadzonych przez wołomińskie kluby i stowarzyszenia zachęca do próbowania sił w najróżniejszych sportach. Od pierwszego treningu do pasji krótka droga. Ta dłuższa po sukcesy bywa wyboista, ale niezwykle satysfakcjonująca.

Za wszystkich zawodników trzymamy kciuki i cieszymy się, że wsparcie udzielane klubom sportowym może zaowocować w przyszłości medalami wołomińskich sportowców. Radość dają nam również wielkie emocje podczas zawodów, turniejów i rozgrywek sportowych. Wspieranie sportu to też radość i satysfakcja, że mieszkańcy mogą na co dzień robić na terenie gminy to, co kochają najbardziej.