Wspólne świętowanie Odzyskania Niepodległości w Wołominie

wspólne zdjęcie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego

Ku pamięci bohaterów walczących o wolną Polskę, w jedności z mieszkańcami, z którymi tworzymy teraźniejszość i dla budowania przyszłości – dziś w dniu Narodowego Święta Niepodległości spotkaliśmy się, by dać świadectwo naszej dumy i szacunku dla Niepodległej Polski.

103 lata temu spełniły się sny o niepodległej, wolnej ojczyźnie. Podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości spełniły się również moje nadzieje i oczekiwania. Widziałam jedność, wspólnotę, radość i dumę wśród naszych mieszkańców. Wspólnie oddaliśmy hołd tym, którzy walczyli o suwerenny byt naszej Ojczyzny – napisała na swoim profilu Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina.

Za stworzenie przestrzeni do zjednoczenia pod biało-czerwoną flagą szczególnie dziękujemy Miejskiemu Domu Kultury w Wołominie, I LO PUL w Wołominie, Stowarzyszeniu Miłośników Barwy i Tradycji 11 Pułku Ułanów Legionowych, Hufcowi ZHP Wołomin, Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, młodzieży z gminnych szkół oraz wszystkim organizacjom i jednostkom, które swoją obecnością i sztandarami uświetnili uroczystość. Dziękujemy każdemu, kto przyjął zaproszenie do wspólnego świętowania niepodległości w Wołominie. Państwa zaangażowanie i udział w uroczystościach to niezatarte ślady niepodległościowej idei.