Zmiana w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Wołominie od 6.12.2021

Zmiana w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Wołominie od 6.12.2021

Kierując się troską o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo wprowadzamy zmianę w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Wołominie, polegającą na ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów.
Od 6 grudnia 2021 roku interesanci przyjmowani będą tylko i wyłącznie po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie lub elektronicznie (przyjmowanie wniosków dowodowych i wydawanie dowodów osobistych – bez zapisów). Interesantów oraz pracowników Urzędu oddelegowanych do bezpośredniej obsługi obowiązuje przestrzeganie rządowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, tj. noszenie maseczek, dezynfekcja dłoni i zachowywanie dystansu.

Zachęcamy do korzystania z platformy ePUAP, profilu zaufanego, poczty elektronicznej oraz narzędzi i formularzy udostępnionych w ramach projektu „e-Wołomin Gmina Dobrych Rozwiązań” (aktywny link do strony projektu). W razie problemów technicznych – prosimy o kontakt telefoniczny – służymy naszą pomocą.

Konieczność umówienia spotkania nie dotyczy rejestracji zgonów oraz sporządzania aktów zgonów, a także odbioru awizowanych przesyłek urzędowych. Jednak nawet w tych przypadkach zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z Urzędem Miejskim. Zadania będą realizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego w Wołominie ustawiona jest „skrzynka podawcza”, do której klienci mogą składać dokumenty lub informacje (bez potwierdzenia złożenia dokumentu) z prośbą o kontakt w prowadzonej przez Urząd sprawie.

Zawieszona zostaje możliwość osobistego składania skarg i wniosków oraz bezpośrednie przyjęcia interesantów przez Kierownictwo Urzędu. Z kierownictwem Urzędu można skontaktować się telefonicznie.

Kontakt do poszczególnych wydziałów Urzędu znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „Baza adresowa” (link do strony).

Prosimy o wyrozumiałość i wzajemne zrozumienie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.