Znamy zwycięzców konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną 2023!

Agata Stachowicz, zwyciężczyni kat. B

W gminie Wołomin odliczanie czasu do świąt rozpoczynamy tradycyjnym konkursem na najładniejszą kartkę, którą wraz z życzeniami wysyłamy do osób, firm i instytucji w Polsce i na świecie. Nasze kartki są wyjątkowe, ponieważ powstają na bazie prac stworzonych przez uczniów szkół podstawowych, którzy mieszkają lub uczą się na terenie gminy. Zawsze inne, zaskakujące i piękne, wprawiają Komisję Konkursową w zachwyt i zakłopotanie jednocześnie, bo wybrać najlepsze z tylu fantastycznych prac zawsze jest trudno!

W naszym konkursie nagradzamy nie tylko talent i staranność wykonania, ale również kreatywność młodych twórców! Dodatkowe punkty przyznawane są za nieszablonowe nawiązanie do gminy Wołomin, poprzez przedstawienie na kartce charakterystycznych elementów, takich jak budowle, osoby czy miejsca. Zadanie nie należy więc do łatwych, ale jak przekonaliśmy się również tym razem – uczestnicy podołali zadaniu w 100%, o czym świadczą kolejne burzliwe obrady Komisji Konkursowej.

Pod ocenę wzięto 83 prace – dwie zostały odrzucone z powodów formalnych (brak niezbędnych oświadczeń) w trzech kategoriach wiekowych A (46), B (29) oraz C (8). W najstarszej kategorii wiekowej (C) przyznano jedynie wyróżnienie, w kategorii B przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca, a w kategorii A przyznano dodatkowe wyróżnienie oraz nagrodę specjalną od burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan.

Lista zwycięzców oraz wyróżnionych:

kategoria A (I-III klasa)
zwycięzca: Amelia Pergół
wyróżnienia: Gaja Lipska, Barbara Czarnecka, Hanna Grzelak
wyróżnienie specjalne od Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan: Oliwier Stec

kategoria B (IV-VI klasa)
zwycięzca: Agata Stachowicz, Helena Chudzian
wyróżnienia: Sonia Piotrowska, Alicja Biernacka

kategoria C (VII-VIII klasa)
wyróżnienia: Karolina Kieś

Wręczenie nagród odbędzie się w terminie ustalonym indywidualnie z laureatami i wyróżnionymi.

Galeria nagrodzonych prac: