Bezpłatne konsultacje dietetyczne „Chwila dla zdrowia i po zdrowie”

konsultacje dietetyczne

Bezpłatne konsultacje dietetyczne „Chwila dla zdrowia i po zdrowie” będą odbywać się stacjonarnie na terenie Pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie. Przewidywany czas na konsultację jednej osoby to 30 minut. Z porad będzie mógł skorzystać każdy klient pływalni oraz każda osoba z zewnątrz. Od uczestników konsultacji nie będzie pobierana żadna opłata. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan.

Opis planowanego przedsięwzięcia:

W ramach przedsięwzięcia, każdy uczestnik bezpłatnej konsultacji dietetycznej ,,Chwila dla zdrowia i po zdrowie’’ otrzyma ocenę:
– masy ciała: tutaj próbujemy nakreślić nie tyle wagę idealną, co wagę realną w kontekście aktualnego wieku, poziomu tkanki tłuszczowej, ostatnich zmian wagowych w czasie, stanu zdrowia;
– zawartości procentowej i wagowej tkanki tłuszczowej: sprawdzamy czy nie stanowi ona zbyt dużego obciążenia dla organizmu, a jej lokalizacja nie stwarza zagrożeń dla zdrowia;
– poziomu jędrności ciała na podstawie badania masy beztłuszczowej: staramy się określić ewentualny deficyt wagowy tkanki mięśniowej;
– zapotrzebowania kalorycznego: oceniamy ile obecnie organizm potrzebuje kalorii a także poniżej jakiego pułapu nie powinno się schodzić przy podjęciu ewentualnej kuracji odchudzającej.
Podczas konsultacji ustalimy również przewidywany termin osiągnięcia właściwej wagi przy ewentualnym podjęciu terapii dietetycznej. Doradzimy także w zakresie prawidłowego doboru badań laboratoryjnych. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma e-booki z dietetycznymi przepisami.

Cel wydarzenia lub przedsięwzięcia:

Wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i osób dorosłych i rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Pomoże to również budować prawidłowe nawyki żywieniowe, dzięki którym w przyszłości zniwelujemy zachorowalność na choroby dietozależne tj. nadciśnienie, cukrzyca, otyłość.

Daty najbliższych konsultacji dostępne są na poniższych grafikach: