Ferie 2023 w gminie Wołomin

Ferie 2023 w gminie Wołomin

Zimowe ferie w gminie Wołomin zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie! Nasze jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży specjalną, zróżnicowaną ofertę.

Aktywne ferie z OSIR Huragan
Dzieci i młodzież z terenu gminy Wołomin zapraszamy na dwa tygodnie bezpłatnych zajęć sportowych – w ofercie przygotowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” z pewnością znajdziecie zajęcia dla siebie! Od poniedziałku do piątku będzie można spróbować swoich sił w parkour, koszykówce, strzelectwie, kickboxingu i tenisie ziemnym. W pierwszym tygodniu ferii (13.02-17.02.2022) większość zajęć będzie odbywać się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół numer 2 w Wołominie (ul. Armii Krajowej 81). Wyjątkiem są zajęcia z tenisa ziemnego, które będą odbywać się na terenie OSIR „Huragan” oraz strzelectwo – zajęcia odbywają się na strzelnicy pneumatycznej WWL przy ulicy Sienkiewicza 18A.
Dokładny harmonogram zajęć dostępny jest we wpisie „Aktywne ferie z OSIR Huragan” (link do wpisu).

Bezpłatne wejście na pływalnię podczas ferii dla dzieci i młodzieży
Dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli z terenu gminy Wołomin w okresie ferii zimowych (13-26.02.2023 r.) będą mogły korzystać z wołomińskiej pływalni bezpłatnie. Warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej i wejście z pełnoletnim opiekunem posiadającym zakupiony na zasadach ogólnych bilet, zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem. Opiekunowie dzieci korzystających z promocji nie są objęci akcją promocyjną i zobowiązani są do zakupu biletu na zasadach ogólnych. Promocja dotyczy wyłącznie wejść indywidualnych w formie rekreacyjnej, promocja nie dotyczy grup zorganizowanych oraz uczestników zajęć zorganizowanych.
Regulamin akcji dostępny na stronie internetowej: www.plywalniawolomin.pl (aktywny link do strony).

Ferie na wołomińskiej pływalni
W dniach 13-26 lutego 2023 roku za okazaniem legitymacji szkolnej młodzi miłośnicy pływania będą mogli kupić na wołomińskiej pływalni bilet promocyjny w specjalnej cenie.
Oferta obowiązuje od poniedziałku do piątku:
• w godz. 07.00 -16.00 – 12,00 zł za 70 minut (dopłata za każdą przekroczoną minutę 0,18gr.)
• w godz. 16.00 -22.00: 13,00 zł za 70 minut (dopłata za każdą przekroczoną minutę 0,19gr.)
oraz w soboty i niedziele: 13,00 zł za 70 minut (dopłata za każdą przekroczoną minutę 0,19gr.)
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych i nie łączy się z innymi ofertami zniżkowymi.

Ferie zimowe 2023 z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nałkowskiej
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie przygotowała bogaty i zróżnicowany program bezpłatnych zajęć podczas ferii zimowych. W Bibliotece Głównej podczas pierwszego tygodnia ferii zabierzemy dzieci w wieku 7-11 lat do Ekosfery. Drugi tydzień przedszkolaki spędzą z bohaterem książki „Zły Kocurek”, który odwiedzi również filię Biblioteki na Osiedlu Niepodległości. W drugim tygodniu ferii filia w Ossowie zaprosi dzieci w wieku 7–13 lat na warsztaty Otuleni biblioteką. Po moc bibliotecznych życzeń, które stworzycie m.in. tworząc kartki z życzeniami, zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat do filii w Zagościńcu. Szczegółowe informacje na temat zajęć i zapisów dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej (aktywny link do strony).

Kolejna zima w mieście z MDK Wołomin!
Miejski Dom Kultury już po raz kolejny przygotował dla dzieci w wieku 7-11 z terenu gminy Wołomin specjalną ofertę na ferie zimowe! Dzięki 50% dofinansowaniu z budżetu gminy Wołomin rodzice ponoszą koszt tylko 300 zł za tydzień. Półkolonie odbędą się w terminie 13-24 lutego. Można wziąć udział w pierwszym, drugim lub w pierwszym i drugim tygodniu półkolonii.

Gminne przedszkola
Podczas ferii gminne przedszkola pracują normalnie i zapewnią opiekę swoim podopiecznym.