Mieszkańcy gminy Wołomin w 2023 roku nadal będą podróżować taniej!

Mieszkańcy gminy Wołomin w 2023 roku nadal będą podróżować taniej!

Decyzja o utrzymaniu przez gminę Wołomin dopłat do Biletu Metropolitalnego (Warszawa+) to dobra nowina dla ponad 11 tysięcy mieszkańców, którzy oszczędzają na codziennych dojazdach do szkoły czy pracy.

W czasie galopującej inflacji i drastycznego wzrostu cen to prawdziwa ulga dla domowych budżetów. W rodzinach w których korzystają z biletu 3 lub 4 osoby to nawet kilka tysięcy oszczędności rocznie! Tylko w 2022 roku mieszkańcom gminy Wołomin wydano ponad 2 tysiące kart na których można aktywować bilet. Koszt utrzymania Wspólnego Biletu i Biletu Metropolitalnego w 2022 roku wyniósł ponad 7 mln zł.

Dlatego choć Wspólny Bilet i Bilet Metropolitalny to duży wydatek w budżecie gminy, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan podjęła decyzję o ich utrzymaniu. Po podpisaniu aneksu napisała na swoim profilu na Facebooku (aktywny link do wpisu): „Koszt utrzymania biletu jest niczym w zestawieniu z wartością, którą niesie. Dojazd do pracy czy szkoły jest zwykle koniecznością. Ułatwienie w tym zakresie jest bezcenne. Mogą się Państwo uczyć, zarabiać i rozwijać, a gmina może Was w tym wspierać dlatego ja zawsze dbam i będę dbała o utrzymanie Wspólnego Biletu i Biletu Metropolitalnego dla Państwa korzyści i wygody.”